Internetové bankovnictví

My UniCreditBanking CZ – online přihlášení do internet banky

PŘIHLÁŠENÍ DO MY UNICREDIT BANKING NAJDETE ZDE

Co nabízí UniCredit Bank? Účty, karty, pojištění, úvěry nebo investice

UniCredit Bank je jednou ze 4 největších bank u nás (spolu s ČSOB, Komerční bankou – KB a Českou spořitelnou). V zásadě se UniCredit takto rozrostla postupným slučováním dalších bank, jako:

  • HYPO-BANK CZ a.s.
  • Bank Austria Creditanstalt Czech Republic, a.s.
  • BAPS s.r.o.
  • Živnostenská banka, a.s.
  • HVB Reality CZ, s.r.o.
  • UniCredit Factoring, s.r.o.

Není tak asi velké překvapení, že jde také o jednu z nejvšestrannějších bank, ve které si můžete zařídit vlastně úplně cokoliv od běžného nebo spořícího účtu, po pojištění, nebo si půjčit přes spotřebitelský úvěr či hypotéku, či naopak zhodnocovat své volné peníze přes spoření či investiční produkty.

Jako u vlastně libovolné jiné banky, některé produkty jsou super, jiné jsou výhodnější spíše pro stávající klienty, kteří pak mají vše u jedné společnosti, což je jednodušší s ohledem na jednoduchost správy všech produktů. Je prostě jednodušší vše mít u jedné banky, i když třeba ten nebo onen produkt půjde sehnat o něco výhodněji jinde, což by ale znamenalo o něco více administrativy. Je v zásadě hodně na vás a hlavně v podmínkách produktů a co od nich potřebujete nebo očekáváte.

Co se týče nejběžnějších produktů, tedy bankovního účtu, platební karty a internetového bankovnictví, tak UniCredit nabízí varianty zdarma. Je ovšem pravda, že jiné banky nabízejí i o něco lepší účty zdarma. Na těchto účtech zdarma si zakládají banky jako Air Bank, Fio Banka, MONETA Money Bank i další.

UniCredit Bank – základní informace
Oficiální webwww.unicreditbank.cz
Adresa sídlaŽeletavská 1525, 140 00 Praha 4
Kód banky2700
BIC/SWIFTBACXCZPP
Telefon+420 221 210 031 (každý den 7 až 22)

My UniCreditBanking – moderní internetové bankovnictví

Jedním z hlavních důvodů, proč je pohodlné mít vše takříkajíc pod jednou střechou, je velmi snadná správa všech produktů na jednom místě. I UniCredit Bank samozřejmě nabízí internetové bankovnictví, ve kterém si snadno a rychle zkontrolujete vše, co máte u této banky zařízené. Podíváte se na zůstatky i pohyby na účtech, zkontrolujete výpisy, nebo si třeba zařídíte online nové produkty.

Nemusíte už chodit na pobočku nebo někam volat, ale máte všechno přímo na svém počítači nebo mobilu (o mobilním bankovnictvím Smart Banking píšeme dále).

Online bankovnictví je dnes naprostým standardem v jakékoliv bance, a samozřejmě je pro klienty zdarma. Dává to smysl, protože díky online bankovnictví vlastně šetří na nákladech i banka, protože si klienti mohou v zásadě vše nastavit sami v přehledném online prostředí, což je daleko snazší, než když musí nastavovat někdo na pobočce.

Přihlášení do online bankovnictví My UniCreditBanking

Přihlašovací stránku do online bankovnictví UniCredit Bank najdete přímo na oficiální stránce unicreditbank.cz. V levé horní části stránky kliknete na Online Banking a poté vyberete Online Banking pro soukromé účty. Dostanete se tak na přihlašovací stránku.

Využít můžete také tohoto tlačítka, které vás dovede na stejnou přihlašovací stránku:

PŘIHLÁŠENÍ DO MY UNICREDIT BANKING NAJDETE ZDE

Mobilní bankovnictví – aplikace Smart Banking

Jak jsme zmiňovali, UniCredit Bank nabízí nejen internetové bankovnictví na počítači, ale také aplikaci Smart Banking na mobily nebo tablety. Díky té pak můžete spravovat své finance nebo zařizovat vlastně cokoliv dalšího kdykoliv a kdekoliv ze svého chytrého telefonu nebo tabletu.

Pro zpřístupnění mobilního bankovnictví je potřeba si stáhnout oficiální aplikaci Smart Banking. Odkazy najdete jak na oficiálním webu UniCredit Bank, nebo využijte těchto odkazů, které vás zavedou do Google Play pro telefony s operačním systémem Android, nebo do App Store s operačním systémem iOS pro iPhony a iPady.

Přímo v Google Play nebo App Store pak vidíte, že tvůrce aplikace je UniCredit, ale pokud si chcete být jisti, využijte odkazů na oficiálním webu.

Smart Banking pro Android stáhnete z Google Play zde Smart Banking pro iOS stáhnete z App Store zde

Aplikaci je také potřeba aktivovat, abyste měli do bankovnictví Smart Banking přístup. Nejlepší je postupovat přímo podle oficiálního videa, kde vše vidíte i s grafikou:

Smart Klíč pro ověřování přihlášení a plateb

V rámci aplikace Smart Banking se nachází také Smart Klíč. To je funkce, přes kterou ověřujete online platby kartou nebo ověřujete zadané platební příkazy. Jde jednoduše řečeno o další vrstvu zabezpečení, kdy pro potvrzení plateb potřebujete mít v ruce telefon s aplikací, kdy pak platbu potvrdíte typicky otiskem prstu nebo obličeje Face ID.

Smart Klíč je součástí Smart bankingu, takže není potřeba další oddělená aplikace, jako tomu je u jiných bank jako Komerční banka s KB Klíčem, České spořitelna s George, nebo ČSOB. Stejně jako třeba mBank s mKlíčem je vše v jedné appce.

V principu pak Smart Klíč funguje tak, že například platíte kartou po internetu. Platba probíhá stejně, ale před samotným zaplacením vám na telefonu vyskočí notifikace o platbě. Vy si můžete zkontrolovat, že jde opravdu o vaši platbu, a jen jí potvrdíte vámi zvoleným způsobem. To je celé a platba proběhne.

Pokud by se někdo například dostal k vaší kartě a pokusil se zaplatit po internetu, tak se mu to nepodaří, protože by potřeboval ještě ověření přes telefon.

Platby mobilem či hodinkami přes Apple Pay nebo Google Pay

Doba se stále posouvá, a tak dnes vlastně nepřekvapí, že se řada technologií přesouvá do chytrých zařízení. Nejde nutně o telefony, ale třeba i chytré hodinky. Díky nim je dnes možné bezkontaktně platit.

Potřeba je jen stáhnout aplikaci Google Pay nebo Apple Pay (podle typu zařízení, které máte), do kterého následně nahrajete svoji platební kartu. Následně kartu už vlastně nepotřebujete, a kde jde platit bezkontaktně, tam vše vyřešíte mobilem nebo hodinkami.

Jedinou podmínkou je vlastně pouze to, aby banka tyto aplikace podporovala, jinak by platební karta nešla do appky nahrát. UniCredit ovšem Google Pay i Apple Pay podporuje, takže zde není nejmenší problém.

UniCredit okamžité platby – dočkáme se jich?

Asi jedinou celkem otravnou věcí na online placení je fakt, že na převod se někdy prostě čeká. Platby neodcházejí třeba o víkendu, státních svátcích nebo v noci. Tento problém řeší okamžité platby (pozor, ne expresní platby, které jsou placené a ne tak dobré), kdy si banky mezi sebou transakci vyřídí během pár sekund, zdarma a 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Aby ovšem okamžitá platba fungovala, je potřeba, aby tuto službu nabízely obě banky, mezi kterými transakce proběhne. Tedy jak banka odesílatele, tak příjemce.

Zatímco vlastně všechny známější banky okamžité platby nabízejí (jejich seznam můžete najít přímo na webu České Národní Banky) UniCredit Bank bohužel zatím okamžité platby nenabízí, a ani to nevypadá, že by se k tomuto kroku (v druhé polovině roku 2021) chystala.

Je to škoda, protože možnost odesílat i přijímat peníze naprosto okamžitě by měla být naprostý standard, kdy vlastně jakékoliv jiné online služby přesně toto umožňují.

UniCredit pobočky a bankomaty a otevírací doba

Jestli hledáte pobočku nebo bankomat UniCredit Bank, využít můžete mapu a seznam poboček na oficiálním webu. U jednotlivých poboček také můžete rozkliknout více informací a dozvíte se hlavně otevírací dobu.

Pokud potřebujete navigaci, velmi dobře tuto práci zvládají ale klasické Google Mapy nebo Mapy.cz. Stačí vyhledat „unicredit“ a ve vašem okolí se zobrazí pobočky i bankomaty se snadnější možností zadání GPS navigace.

Na seznam poboček a bankomatů UniCredit Bank se můžete podívat také na mapce zde.

UniCredit Bank – kontakt na infolinku

Kontakt na zákaznickou infolinku UniCredit Bank je +420 221 210 031. Volat můžete od 7:00 do 22:00 každý den včetně víkendů a svátků.

Pokud jste ztratili kartu, volat můžete nonstop na telefonní číslo +420 221 210 012. Pro blokaci karet můžete využít také zákaznické linky, tedy čísla výše.

Sledujte UniCredit Bank na sociálních sítích

Často kladené otázky (FAQ)

Jaký je kód banky UniCredit Bank?

2700

Jaký je BIC/SWIFT kód UniCredit Bank?

BACXCZPP

Podobné články

Back to top button