Internetové bankovnictví

Banka Creditas CZ – přihlášení do internetového bankovnictví

INTERNETOVÉ BANKOVNICTVÍ CREDITAS NAJDETE ZDE

Co nabízí Banka Creditas

Jak asi poznáte z reklam, které běží v televizi, banka Creditas je zaměřena hlavně na zhodnocení úspor. Kromě běžného účtu a hypoték jsou tedy zásadními produkty zejména spořící účty a termínované vklady.

Creditas sice nepatří k největším bankám, ale počet klientů stále roste (v druhé polovině 2021 překonal jejich počet 120 tisíc). I přesto jde ale o banku, kterou byste měli mít v hledáčku, protože nabízí řadu produktů, které mohou být šity přímo vám na míru.

Co se týče běžného účtu, tak tady šla Creditas cestou, kdy jsou zdarma vlastně všechny běžné úkony typu výběr z bankomatu v ČR i v zahraničí, příchozí i odchozí platby, platební karta i internetové bankovnictví. Účet založíte zcela online přímo na webu, případně pokud již máte nějaký produkt, tak v internetovém bankovnictví. Samozřejmě můžete také zajít na libovolnou pobočku.

Creditas – základní informace
Oficiální webcreditas.cz
Adresa sídlaSokolovská 675/9, Praha, 186 00, Česko
Kód banky2250
BIC/SWIFTCTASCZ22
Telefon800 888 009 (Po-Pá 08:00–20:00)

Banka Creditas – Spořící účet a termínované vklady

Čím se sama banka nejvíce propaguje, jsou právě spořící účty. Je pravda, že běžný účet je zcela zdarma a nabízí vlastně vše, co je potřeba, ale je také pravda, že podobné nebo v mnoha ohledech stejné běžné účty nabízí také konkurence, jmenovitě třeba Air Bank, mBank nebo MONETA Money Bank. Právě u spoření ale Creditas nabízí velkou konkurenční výhodu.

U spořících účtů získáte u vkladů do 350 tisíc úrok 0,5 % (platí v září 2021). Spořících účtů navíc můžete pod sebou mít i více, takže v praxi můžete s tímto úrokem vložit mnohem více, než se dostanete do pásma s úrokem nižším. Spoření je navíc bez jakýchkoliv dalších podmínek. Nemusíte mít běžný účet, investovat do fondů nebo využívat vlastně čehokoliv jiného. Prostě máte zdarma spořící účet, kam můžete odkládat peníze, které máte okamžitě k dispozici, a spoříte je s velmi nadstandardním úrokem. Ano, spořící účty nejsou dělány od toho, aby se peníze reálně zhodnocovaly (inflace je pořád vyšší, než úrok), ale pokud peníze potřebujete mít k dispozici a aby se úročily o něco lépe, než na běžných účtech, tak jsou spořící účty super volbou.

Velmi pěkně vypadají také termínované vklady, tedy účet, kam zašlete peníze, které se vám „zmrazí“, a vy si je můžete vybrat až po vámi zvoleném čase. Sice nejsou k dispozici hned, ale zase získáte daleko vyšší a hlavně předem známé zhodnocení.

V praxi se tedy spořící účet hodí, když k penězům chcete mít okamžitě přístup (vlastně až na to, že nemáte kartu, můžete s penězi disponovat úplně stejně, jako na běžném účtu), termínované vklady potom ve chvíli, kdy víte, že uspořené peníze můžete na čas odložit, ale zhodnotí se lépe. Samozřejmě můžete termínované vklady také zrušit, ale s tím, že pak přijdete o připsané úroky. V praxi to tedy není tak, že byste na peníze v žádném případě nemohli sáhnout, jen je potřeba počítat s tím, že se to zpravidla nevyplatí.

Creditas Banking – online internetové bankovnictví (IB)

Ať máte u Banky Creditas libovolný produkt, máte rovnou k dispozici také přístup do internetového bankovnictví. To je velmi přehledné, příjemné k použití, a všechny produkty vidíte a spravujete na jednom místě.

Stejně jako jsou přehledné a snadné podmínky jednotlivých produktů, tak i internetové bankovnictví Creditas nabízí hlavně jednoduchou správu financí, spoření, karet, platebních nálepek nebo přehledů hypotéky.

V roce 2021 navíc Creditas spustila novou verzi IB, které je ještě přehlednější, čistší a nastavení i přehledy jsou opravdu krásně vidět. Co se designu i použití týče, tak jde z mého pohledu o jedno z nejhezčích internetových bankovnictví u nás, kde opravdu není potřeba hledat, který čudlík co dělá, protože je vše dělané tak, aby se vlastně nešlo ztratit a celý proces založení nových produktů nebo přehled produktů stávajících, byl zcela intuitivní.

Pro větší přehlednost si v zásadě sami můžete přenastavit, co jen chcete. Abyste měli přehled o platbách, můžete si je řadit podle vlastních kategorií (zvládne to i banka zcela automaticky, takže se nemusíte o nic starat), kdy pak přesně víte, kolik jste utratili za bydlení, potraviny, dovolenou, koníčky a tak podobně. Nemusíte tak mít ještě nějakou další aplikaci, ale vše máte snadno přímo v internetovém bankovnictví.

Oficiální videa s návody, jak se používají jednotlivé funkce, najdete přímo na webu Creditas.cz

Banka Creditas Internetbanking – přihlášení

Přihlášení do internetového bankovnictví najdete přímo na oficiálním webu creditas.cz. V pravé horní část i stránky kliknete na tlačítko INTERNETOVÉ BANKOVNICTVÍ a hned se přesunete na přihlašovací stránku. Využít můžete také tohoto tlačítka, které vás zavede na stejnou stránku:

INTERNETOVÉ BANKOVNICTVÍ CREDITAS NAJDETE ZDE

Mobilní bankovnictví Banky Creditas

Mobilní bankovnictví je dnes běžný standard správy financí, kdy máte o všem přehled vlastně kdykoliv a kdekoliv přímo ze svého telefonu nebo tabletu. Můžete používat jak bankovnictví na počítači nebo využít aplikaci pro Android nebo iOS (tedy iPhone nebo iPad). Využít můžete odkazů na oficiálním webu creditas.cz, nebo odkazů kousek níže, které jsou identické a zavedou vás přímo do Google Play nebo App Store, kde si oficiální aplikaci stáhnete.

CREDITAS BANKING PRO ANDROID STÁHNETE ZDE CREDITAS BANKING PRO iOS STÁHNETE ZDE

Jak se poprvé přihlásit do mobilní aplikace Creditas Banking

  1. Stáhněte aplikaci a spusťte ji
  2. Přihlaste se údaji, kterými se běžně přihlašujete do internetového bankovnictví na počítači – vyplníte přihlašovací jméno (váš e-mail), heslo a potvrdíte SMS kódem
  3. Vyberte si 4 až 8místný bezpečnostní PIN pro přihlášení a autorizace – povolit můžete ověření biometrickými údaji, které váš telefon podporuje (typicky otisk prstu nebo Face ID)
  4. Potvrďte kliknutím na odkaz, který vám byl zaslán do e-mailu
  5. Přihlášení je hotové a vy můžete využívat všech funkcí mobilního bankovnictví Creditas Banking
  6. Každé další přihlášení je daleko rychlejší jen díky vámi zadanému PINu nebo ověření biometrickými údaji

Podívat se můžete také na oficiální video, kde je vše vidět názorněji i s tím, jak která obrazovka přesně vypadá:

Pobočky a bankomaty Banky Creditas

Jestli hledáte nejbližší pobočku nebo bankomat Creditas, využít můžete znovu mapku na oficiálních stránkách. Vlastně stejnou práci pak odvedou také mapy.cz nebo Google Mapy, kde stačí vyhledat „creditas“ a uvidíte pobočky a bankomaty nejblíže od vás, včetně GPS navigace pro cestu pěšky, autem nebo hromadnou dopravou.

Podívat se můžete také na mapku poboček a bankomatů níže:

Sledujte Banku Creditas na sociálních sítích

Jaké je číslo banky Creditas?

2250

Jaký je BIC/SWIFT kód banky Creditas?

CTASCZ22

Jak založit běžný nebo spořící účet u banky Creditas

Můžete navštívit pobočku nebo online. Potřeba jsou 2 doklady totožnosti a již mít účet u některé české banky, který je potřeba kvůli autorizační platbě. Pokud již máte u Creditas nějaký produkt, můžete účet založit i z internetového bankovnictví.

Podobné články

Back to top button