Internetové bankovnictví

mBank internetové bankovnictví CZ – přihlášení na online účet

PŘIHLÁŠENÍ K ÚČTU INTERNETOVÉHO BANKOVNICTVÍ MBANK NAJDETE ZDE

mBank je moderní bezhotovostní banka

mBank je první bankou u nás, která přišla s konceptem bankovnictví zdarma. Dnes už se to možná zdá jako naprostý standard, ale placení za převody, internetové bankovnictví nebo vedení účtu dříve zdarma nebyly. mBank tak takříkajíc ušlapala cestičku dalším moderním bankám jako MONETA Money Bank nebo Air Bank, a šla dlouhodobým příkladem i pro tradičnější banky jako Komerční banka, Česká spořitelna a další. V zásadě všechny banky u nás již dnes nabízejí nějaký běžný účet, který je veden zdarma a nabízí bez poplatků základní funkce, jako nastavení trvalých příkazů, inkas nebo internetového bankovnictví zdarma.

mBank jde navíc o něco dál a jde dokonce o bezhotovostní banku. Třeba takové vklady nebo výběry na pobočkách nejsou možné, protože pobočky jsou prostě bezhotovostní a slouží k případnému založení nových produktů. Co se hotovosti týče, je potřeba použít bankomaty nebo vkladomaty.

To vše ale znamená nízké náklady pro banku, což se odráží v žádných poplatcích pro klienty. Jestli hledáte levnou a moderní banku, kterou v zásadě nikdy nemusíte navštívit, vše vyřídíte online, a která udává směr dalších bank, tak je mBank rozhodně velmi zajímavou volbou.

mBank – základní informace
Oficiální webmbank.cz
Adresa sídlaPernerova 691/42, 186 00 Praha 8
Kód banky6210
BIC/SWIFTBREXCZPP
Telefon222 111 999

Internetové bankovnictví mBank – online banka 24 hodin denně

Moderní banka se dneska prostě bez internetového bankovnictví neobejde. Vzhledem k předchozím řádkům tak asi nepřekvapí, že i internetové bankovnictví mBank je na špičkové úrovni, vedení i používání je zdarma, a klienti tak mají kdykoliv a kdekoliv k dispozici všechny výpisy, historii plateb, ale také si snadno a rychle zadají platby, nastaví trvalé příkazy nebo inkasa, nebo vyřídí nové produkty a služby.

Díky internetovému bankovnictví je navíc vše takříkajíc pod jednou střechou a o všem máte dokonalý přehled. Ať máte sjednaný běžný účet, spoření nebo jste si zřídili mPůjčku, v internetovém bankovnictví o všem víte a snadno se podíváte na jakékoliv podrobnosti, smlouvy nebo cokoliv dalšího. Konec je tak různým šanonům, kde se skladují smlouvy, o kterých se stejně ztratí přehled, díky internetu už se nic nemusí hledat a vše je dostupné kdekoliv 24 hodin denně a na pár kliknutí.

mBank přihlášení na účet internetového bankovnictví

Na přihlašovací stránku internetového bankovnictví mBank se dostanete z libovolné stránky na oficiálním webu mbank.cz. V pravém horním rohu kliknete na „Přihlášení“, která vás odkáže na stránku online.mbank.cz. Využít můžete také tohoto tlačítka, které vás zavede na stejnou stránku:

PŘIHLÁŠENÍ K ÚČTU INTERNETOVÉHO BANKOVNICTVÍ MBANK NAJDETE ZDE

Zde se jen přihlásíte pomocí identifikátoru a hesla, a přihlášení potvrdíte vámi zvoleným způsobem. Pokud přihlášení potvrzujete zadáním kódu z SMS, ujistěte se, že jde o vámi zvolenou akci. Heslo také nikdy nikomu neříkejte nebo jakkoliv nesdělujte. Nikdo oficiální po vás heslo nebude vyžadovat, a pokud se s někým, kdo po vás bude heslo chtít, potkáte, jde na 100 % o podvod.

Mobilní aplikace mBank – internetové bankovnictví vždy po ruce

Aby bylo pohodlní obsluhy mBank absolutní, nesmí chybět ani mobilní bankovnictví pro chytré telefony, díky kterému si užijete výhod internetového bankovnictví, ale opravdu kdekoliv. Mobil máme v zásadě vždy při ruce, datový signál je také vlastně všude, takže nic nebrání tomu zadávat platby nebo si vše prohlédnout z mobilu. Mobilní bankovnictví mBank je dostupné pro telefony s operačními systémy Android, iOS a telefony Huawei (tedy v praxi vlastně jakýkoliv moderní chytrý telefon):

Obrovskou výhodou mobilní aplikace je také možnost plateb pomocí QR kódu. Ten stačí naskenovat a údaje pro platbu se automaticky vyplní. Tedy žádné překlepy nebo trojnásobná kontrola, jestli je vše opravdu správně. QR kódy často najdete na fakturách pro automatické vyplnění údajů.

Super je i možnost rozdělení platby v restauracích, které QR kódy nabízejí. Kód na stole načtete, zobrazíte si seznam položek, a každý jen zaplatí za sebe i se spropitným. Je ovšem potřeba, aby restaurace tuto službu nabízela  – pokud QR kód nenajdete, je třeba platit „postaru“.

Super je, že si samo takový QR kód můžete vytvořit. Jestli vám má kamarád poslat peníze, jednoduše si QR kód vygenerujete a ukážete ho třeba na telefonu nebo zašlete e-mailem nebo nasdílíte, jak chcete. Kamarád navíc ani nemusí být u mBank – QR kódy jsou univerzální a fungují ve všech mobilních bankovnictví.

Potvrzení plateb přes mKlíč

mKlíč je funkce mobilního bankovnictví mBank, která je zabudována přímo do jedné aplikace. Díky mKlíči potvrzujete platby nebo v zásadě jakékoliv změny (třeba nastavení nebo změny trvalých příkazů), kdy je pro potvrzení potřeba přes aplikaci ověřit, že jste skutečně vše zadali vy.

Samotné potvrzení je snadné a na jeden klik, a je tedy výrazně snadnější, než přepis kódů z SMS, ale také i výrazně bezpečnější. Aby kdokoliv mohl zaslat nějakou platbu z vašeho účtu, tak by musel mít také váš odemčený telefon. Bez toho prostě platbu neodešle, a nad vašimi penězi je tak další velmi zásadní ochrana, kterou by musel útočník překonat. Stále si chraňte přihlašovací údaje, ale díky mKlíči můžete spát klidněji.

Skvělé je také to, že je funkce přímo v mobilním bankovnictví, a nejde o samostatnou aplikaci, jako má třeba Komerční banka s aplikacemi KB Mobilní banka a KB klíč, kdy jedna aplikace slouží pro ověřování a druhá je mobilní bankovnictví. Nemáte tak navíc další ikonky a obecně se v tom dá lépe vyznat.

Jak založit běžný účet u mBank online za pár minut

Založit si nový účet u mBank můžete i z pohodlí domova. Nejdříve si stáhnete mobilní aplikaci mBank, přes kterou registrace probíhá. Potřeba je následně toto:

  • Občanský průkaz
  • Cestovní pas nebo řidičský průkaz nebo rodný list
  • Již mít účet v některé české bance

Založení není složité a je potřeba si jen udělat chvilku času na vyplnění údajů a vyfocení dokumentů. Bude potřeba také natočit krátké video sebe sama pro ověření, že jste to opravdu vy. Můžete být vyzváni například k zamrkání, dotknutí se nosu nebo podobných jednoduchých úkonů, kterými se prověří, že účet zakládáte vy a že jde o video v reálném čase.

Je také potřeba provést aktivační platbu z jiného již založeného účtu v některé české bance, který je na vaše jméno. To je vlastně celé a vše ostatní vyřídí mBank.

Další produkty? mPujcka, pojištění i spoření

mBank není jen o běžném účtu zdarma, ale v zásadě jakýkoliv finanční produkt, který vás napadne, u mBank najdete. Od běžných a spořících účtů po hypotéky, spotřebitelskou mPůjčku nebo pojištění.

Právě při zřízení více produktů u jedné společnosti, i když by mělo jít třeba jen o běžný účet, spoření a debetní kartu, nejvíce oceníte internetové bankovnictví, díky kterému jsou pak přehledy na jednom místě, a ke všemu se dostanete přes 1 přihlášení – není tak potřeba si pamatovat spoustu hesel a přihlašovacích údajů, nebo ještě hůře, hesla recyklovat.

mPůjčka z mobilu

mBank pobočky a bankomaty

Jestli hledáte pobočky nebo bankomaty mBank, využít můžete klasických Google Map nebo Mapy.cz, do kterých jen vyhledáte „mBank“ a ukáže se vám vše podstatné i s možností GPS navigace.

Využít můžete také oficiálních stránek mBank, kde najdete mapu nebo se můžete prokliknout na seznam poboček a bankomatů. Podívat se na mapu bankomatů, poboček nebo kiosků mBank můžete také přímo zde:

Jak fungují a kde najdete vkladomaty mBank

Jak bylo řečeno, mBank je bezhotovostní banka, takže nelze jenom přijít na pobočku a vložit hotovost, a to ani na svůj účet. Pro výběry slouží bankomaty, pro vklady zase vkladomaty. Jejich seznam najdete zde (nebo na mapě výše).

Vkladomat funguje vlastně stejně, jako bankomat, jen namísto vybrání peněz vložíte do přístroje hotovost, která se vám připíše na účet. Bankovky nesmí být zmuchlané a nijak spojené například sponkou nebo papírem. U vkladomatu tak jen přijdete, vložíte kartu, zadáte PIN a namísto výběru kliknete na Vklad, bankovky vložíte, bankomat je spočítá a pokud vše souhlasí, připíše na váš účet.

Může se stát, že bankovka bude ještě ručně zkontrolována, takže se ta připíše až o něco později. Obecně ale zpracování vkladu trvá chvilku a případné zpoždění se týká pouze té bankovky, u které je potřeba ruční kontrola (například pokud je poškozená nebo některé údaje nejdou přečíst, případně jde prostě o náhodnou kontrolu pravosti).

Sledujte mBank na sociálních sítích

Často kladené otázky (FAQ) o mBank

Jaký je kód banky mBank?

6210

Jaký je kód BIC/SWIFT mBank?

BREXCZPP

Co je potřeba k založení účtu online?

2 doklady totožnosti (občanský průkaz + řidičák nebo rodný list nebo pas) a kvůli aktivační platbě již mít účet u některé z českých bank. Účet se zakládá přes mobilní aplikaci pro telefony s operačním systémem Android nebo iOS (iPhone).

Podobné články

Back to top button