Internetové bankovnictví

Air Banking – přihlášení do online bankovnictví Air Bank

PŘIHLÁŠENÍ DO AIR BANK NAJDETE ZDE

Air Bank je moderní banka, se kterou je prakticky vše online

Air Banka je do jisté míry průkopníkem toho, že bankovnictví nemá být složité, drahé nebo časově náročné, ale že naopak vše, co se našeho bankovnictví týká, by mělo být snadno zaříditelné online bez návštěvy pobočky, u běžných funkcí bez poplatků a hlavně pohodlné a rychlé.

Právě proto si Air Bank dala do svého motta „i banku můžete mít rádi“ a oblíbenost reklam se sympatickým a nesympatickým bankéřem ukazuje, že na tom rozhodně něco je a že Air Bank je opravdu bankou, u které se budou cítit doma hlavně ti, kteří opravdu nechtějí nikam chodit (a to ani při zakládání účtu) a kde nechtějí platit za služby, které jsou naprosto běžné.

Podobnou nebo naprosto stejnou cestou se vydaly i další moderní banky, a i tradiční banky se dávají cestou modernizace bankovnictví, bezpoplatkovosti i snadné obsluhy.

Air Bank – základní informace
Oficiální webairbank.cz
Adresa sídlaEvropská 2690/17, 160 00, Praha 6
Kód banky3030
BIC/SWIFTAIRACZPP
Telefon515 202 202 (8 až 20 hodin)

Air Banking – moderní a rychlé internetové bankovnictví

Naprostým základem moderní banky je samozřejmě internetové bankovnictví, na kterém si Air Bank zakládá, stále ho vylepšuje a ladí, aby bylo pro zákazníky opravdu co nejpohodlnější. Díky internetovému bankovnictví tak vlastně není potřeba nikdy jít na pobočku. Zasílání, přijímání peněz, trvalé příkazy, inkasa, ale také přehledy, výpisy nebo informace o novinkách tak jsou na jednom místě, kdy se do Air Banking přihlásíte 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Není potřeba kamkoliv chodit a vše je k dispozici okamžitě a bez čekání, a to jak z počítače nebo mobilu. Vyřídit nebo zkontrolovat vše můžete ze svého domova, ale vlastně díky mobilní aplikaci My Air odkudkoliv, kde máte přístup k internetu. Stále více klientů tak naprosto preferuje internetové bankovnictví, a na pobočku vlastně nechodí, pokud opravdu nemusí.

S dalšími pokročilými funkcemi, jako vkladové bankomaty, pak už vlastně není potřeba cokoliv řešit s bankéři, což prostě šetří čas a je to pohodlné.

Přihlášení do internetového bankovnictví Air Bank

Přihlašovací stránku do internetového bankovnictví Aur Bank najdete na jakékoliv stránce oficiálního webu www.airbank.cz. V pravém horním rohu stránky klikněte na tlačítko Internetové bankovnictví.

Na této stránce pak najdete bezpečnostní informace o sdílení hesel, ale hlavně také pole pro zadání přihlašovacího jména, kterým se do svého Air Bankingu dostanete. Využít můžete také přihlášení přes mobilní aplikaci My Air. V aplikaci vyfotíte QR kód, potvrdíte a je to, jste přihlášeni. Je to takto jednoduché, nemusíte zadávat nic dalšího a jde i o bezpečné přihlášení, protože nikdo nemůže například koukat na vaši klávesnici, jaké je vaše jméno nebo heslo.

Na stránku s přihlášením do internetového bankovnictví Air Bank se dostanete také po kliknutí na tlačítko níže, které vás zavede na web ib.airbank.cz, tedy stejnou stránku, na jakou se prokliknete z oficiálního webu.

PŘIHLÁŠENÍ DO AIR BANK NAJDETE ZDE

My Air – aplikace pro mobilní bankovnictví

Aby byla správa bankovnictví opravdu kompletní, tak je tu i mobilní aplikace, se kterou zvládnete vše, co na počítači, a to dokonce včetně založení nového běžného účtu zcela online. Tato mobilní aplikace se jmenuje My Air a jde o oficiální aplikaci od Air Bank pro chytré telefony s operačními systémy Android a iOS (tedy v praxi jakýkoliv modernější chytrý telefon, protože jiné operační systémy se v zásadě nepoužívají).

Přes My Air také potvrzujete online platby nebo jednorázové převody (či zadání třeba trvalých příkazů nebo jiných operací) kdy víte o všech penězích, které odcházejí z vašeho účtu a nemusíte přepisovat kódy z SMS – na vše stačí jedno kliknutí a ověření otiskem prstu. My Air můžete využít k přihlášení do internetového bankovnictví i na počítači přes QR kód na přihlašovací stránce.

Fantastické je také použití aplikace při zavolání na zákaznickou linku. Není potřeba si pamatovat nějaké kontrolní kódy, zodpovídat na kontrolní otázky nebo něco podobného, ale aplikace vaši totožnost rovnou na infolince ověří a vy se můžete snadno a rychle na cokoliv zeptat nebo zařídit.

My Air pro Android stahujte z Google Play ZDE My Air stahujte pro iOS (iPhone nebo iPad) z Apple Store ZDE

Založení účtu u Air Bank jde online i z mobilu – jak na to a co je potřeba?

Založit si nový účet nebo i další služby u Air Bank můžete z domova nebo i díky aplikaci My Air. Potřeba jsou:

  • Občanský průkaz
  • Další průkaz totožnosti (například řidičák)
  • Již mít účet u jiné banky v ČR (kvůli aktivační platbě)

Pokud nemáte účet u jiné banky, bude potřeba zajít na některou z poboček Air Bank, kde je pak potřeba ověřit vaši totožnost. Založení zvládnete během pár minut a není to o nic složitější, než zadání adresy v eshopech. Postupujte podle instrukcí, kdy bude potřeba nahrát ofocené doklady a zaslat aktivační platbu z jiného účtu, ale vše je za pár minut hotové a vy máte účet u Air Bank i internetovým bankovnictvím založený, a debetní karta vám následně přijde poštou.

Air Bank nabízí také bankovní identitu

Bankovní identita je způsob, jak lze snadno a online komunikovat s úřady, nemocnicemi nebo i soukromými společnostmi, kdy je naše totožnost ověřena právě díky tomu, že nás již ověřila banka. Pro zřízení bankovní identity je potřeba ovšem alespoň jednou zajít na pobočku Air Bank, a to kvůli vlastně čemukoliv. Pokud jste na pobočce již někdy byli, máte bankovní identitu zřízenou automaticky.

Pro autorizaci přihlášení například na Portálu Občana zvolíte přihlášení přes eidentitu, vyberete bankovní identitu a pak banku, která jí podporuje a u které máme účet. Potvrzení přihlášení pak probíhá stejně, jako přihlášení do internetového bankovnictví dané banky.

Vše se tak zjednodušuje a pro použití služeb státní správy nebo komunikace s úřady už není potřeba na úřad chodit nebo si zakládat datovou schránku, ale využijeme ověření, které již existuje, tedy ověření přes banku.

Air Bank pobočky, vkladomaty a bankomaty

Seznam a mapu poboček a bankomatů najdete na oficiálním webu Air Bank, kde si zakliknete, co hledáte, a využít můžete přímo mapu nebo zadání adresy. Po kliknutí na pobočku se otevře informační lišta i s možností navigace přes Google Mapy. Samozřejmě můžete využít Google Map přímo, protože i ty najdou nejbližší pobočku nebo bankomat Air Bank.

Sledujte Air Bank na sociálních sítích

Otázky a odpovědi (FAQ)

Jaký je kód banky Air Bank?

3030

Jaký je kód BIC/SWIFT Air Bank?

AIRACZPP

Co je potřeba k online založení účtu u Air Bank?

K založení účtu je potřeba občanský průkaz, jeden další doklad (například řidičský průkaz), a kvůli aktivační platbě již mít na vaše jméno účet u některé banky v České republice.

Podporuje Air Bank také bankovní identitu?

Ano, přes Air Bank se lze snadno přihlásit a komunikovat s úřady nebo soukromými společnostmi. Ověření přihlášení probíhá stejně, jako klasické přihlášení do internetového bankovnictví Air Bank.

Podobné články

Back to top button