Internetové bankovnictví

George Česká spořitelna – přihlášení do internetového bankovnictví

Co je George od České spořitelny

PŘIHLÁŠENÍ DO GEORGE OD ČESKÉ SPOŘITELNY NAJDETE ZDE

George je název internetového bankovnictví České spořitelny, které nahradilo již zastaralý Servis24. Každá změna je vždy minimálně zpočátku trochu nepříjemná, což platí i pro řadu zákazníků nejpoužívanější banky u nás, ale změna byla nutná jak z pohledu celkové jednoduchosti používání, tak zabezpečení. Celkově je George prostě modernější řešení, na které je potřeba si jen zvyknout, ale které jistě oceníte.

George oproti původnímu bankovnictví nabízí mnohá vylepšení, přehlednější design, ale také snadné použití na telefonech nebo napojení na potvrzování přihlášení nebo plateb biometrickými údaji, tedy třeba otiskem prstu. Díky tomu je přihlášení bezpečnější a pohodlnější, ale stále zůstává možnost potvrzování přes SMS pro ty, kdo nemají chytrý telefon.

I samotné internetové bankovnictví opravdu zásadně usnadňuje veškeré bankovní operace, jako jsou typicky platby, přehledy nebo nastavení trvalých příkazů nebo inkas. Tohle všechno se dřív muselo řešit na pobočkách nebo návštěvou bankomatu. Teď je toto vše a mnohem více dostupné z pohodlí domova nebo z chytrého telefonu 24 hodin denně, aniž by bylo potřeba kamkoliv chodit a cokoliv zařizovat. Jestli opravdu nemáte velmi dobrý důvod, proč internetové bankovnictví nepoužívat, tak ho rozhodně doporučujeme.

Česká spořitelna – základní informace
Oficiální webwww.csas.cz
Název internetového bankovnictvíGeorge
Adresa sídlaOlbrachtova 1929/62, Praha, 140 00, Česká republika
Kód banky0800
BIC/SWIFT
GIBACZPX
Telefon800 207 207 (nonstop)

Přihlášení do internetové banky George od České spořitelny na csas.cz

Přihlášení do internetového bankovnictví George najdete pouze a jenom na oficiálním webu české spořitelny www.csas.cz. K samotnému přihlášení se dostanete z libovolné stránky, kdy v pravém horním rohu stačí najet myší na „Internetové bankovnictví“ a vybrat položku George. Dostanete se na stránku bezpecnost.csas.cz, kde najdete přihlášení do George. Využít můžete také toto tlačítko, které vás zavede na správnou stránku s přihlášením:

PŘIHLÁŠENÍ DO GEORGE OD ČESKÉ SPOŘITELNY NAJDETE ZDE

Do internetového bankovnictví se přihlásíte kombinací přihlašovacího jména a dalšího stupně ověření podle toho, jestli preferujete ověření heslem a opsáním kódu z SMS zprávy, která vám přijde, nebo raději zvolíte ověření biometrickými údaji v aplikaci George klíč (o které píšeme níže ve článku).

Velmi klasický způsob je přihlášení jménem a heslem + ověřením kódu z SMS. Návod, jak na to, najdete přímo na videu od České spořitelny:

Jak si zařídit George? Je potřeba takzvaná Bankovní IDentita

Jestli chcete také používat internetové bankovnictví George, je potřeba zřízení Bankovní IDentity, což je v praxi jen způsob ověření pro přihlášení do různých aplikací České spořitelny, časem pak i k dalším bankovním operacím. Bankovní IDentita je tvořena uživatelským jménem a vaším telefonním číslem.

Bankovní IDentita je zdarma, ale je potřeba zajít na libovolnou pobočku České spořitelny, kde si jí zařídíte a s jejíž pomocí se pak přihlašujete do George nebo mobilních aplikací.

Bohužel je potřeba na pobočku opravdu zajít, což je trošku škoda, protože konkurenční banky jako Air Bank, Moneta, mBank nebo další dnes běžně nabízí a velmi důsledně propagují možnost sjednání účtu i dalších služeb zcela online. Česká spořitelna bohužel podobně jako tradičnější banky typu Komerční banka nebo ČSOB bohužel tuto možnost zatím nenabízí.

Je pravda, že sjednání na pobočce je klasičtější způsob a pro někoho i lepší způsob sjednávání bankovních nebo obecně finančních produktů, ale zvlášť pro ty, kdo nemají pobočky blízko nebo chtějí mít sjednání hlavně základních produktů co nejrychlejší, je online sjednání fantastická služba, kterou si nelze vynachválit. Nemusíte nikam chodit, sjednávat si čas na pobočce nebo cokoliv dalšího.

Doufejme tedy, že Česká spořitelna i další banky také online sjednání účtu i internetového bankovnictví také přijmou za své.

Proč vyměnila Česká Spořitelna internetbanking SERVIS 24 za George?

SERVIS24 býval sice oblíbený a řada zákazníků by ho jistě chtěla zpět, protože si na toto internetové bankovnictví zvykli, ale pravda je taková, že šlo prostě a jednoduše o zastaralý systém. Počítačové aplikace a programy je sice možné upravovat a záplatovat, ovšem nejde vyměnit celé jádro, podobně jako v domě nejde úplně vyměnit všechny zdi – je pak asi snazší dům zbourat a postavit celý znova.

Když jde o zabezpečení nebo pokročilejší funkce, napojení na další systémy nebo způsoby ověření, tak SERVIS 24 jednoduše těmto požadavkům nevyhovoval tak, jak je vyžadováno v moderním internetovém bankovnictví, které pokud možno zastoupí potřebu návštěv poboček a zjednoduší celý proces plateb, přehledů o všech produktech i možností založení produktů dalších.

I když je pro mnohé samozřejmě škoda, že SERVIS 24 se překlopil ne George, byla tato změna potřeba, a je dobře, že se Česká spořitelna ke změně odhodlala a přinesla bankovnictví, ve kterém je na první pohled vidět vše důležité v moderním kabátku.

Česká spořitelna nabízí také mobilní internetové bankovnictví George Go

S příchodem moderních chytrých telefonů byla jen otázka času, než si své bankovnictví vyřídíme nejenom doma na počítači, ale kdykoliv a kdekoliv s chytrým telefonem. Funkce i vše ostatní jsou vlastně zcela identické, ale pro použití mobilního bankovnictví je potřeba si do telefonu stáhnout aplikaci do telefonu, přes kterou pak máte do internetového bankovnictví přístup.

Mobilní bankovnictví George pro Android stáhnete z Google Play ZDE Mobilní bankovnictví George pro iOS stáhnete z App Store ZDE Mobilní bankovnictví George pro Huawei stáhnete z AppGallery ZDE

Pro kontrolu provedených plateb nebo třeba okamžitého zadání příkazu nemusíte nikam chodit, ale prostě jen vytáhnete telefon, který máme téměř vždy při ruce, a vše vyřídíme během pár desítek sekund.

George přihlášení do int.bankovnictví pomocí aplikace George Klíč

George klíč je další a jednodušší způsob, jak ověřovat přihlášení nebo platby. Je zcela zdarma a vše potvrzujete i bez znalosti hesel, PIN kódů a podobných. Pro potvrzení platby je potřeba zadat biometrické údaje, tedy na telefonu ověřit otisk prsti nebo rozpoznání obličeje.

Více o aplikaci George klíč najdete přímo na oficiálním webu, ale spuštění je velmi jednoduché. Aplikaci si stáhnete na svůj chytrý telefon (pozor, jde o aplikaci navíc ke klasické aplikaci internetového bankovnictví), a aktivujete přes přihlašovací jméno a aktivační údaje, které získáte na pobočce nebo v bankomatu.

Tato první instalace aplikace není složitá, ale protože bude sloužit pro potvrzování plateb i přihlašování, tak je potřeba opravdu důsledně ověřit, že jste to opravdu vy, tedy majitelé účtu, kdo si aplikaci instaluje.

George klíč pro Android stáhnete zde George klíč pro iOS stáhnete zde George klíč pro Huawei stáhnete zde

Přihlášení do internetového bankovnictví nebo potvrzování plateb pak probíhá tak, jak vidíte na oficiálním videu:

Sledujte Českou spořitelnu na sociálních sítích

Základní informace a odpovědi na časté otázky (FAQ)

Jak se jmenuje internetové bankovnictví České spořitelny?

Internetové bankovnictví České spořitelny se jmenuje George, čti džórdž

Jaký je kód České spořitelny?

0800

Jaký je kód BIC/SWIFT České spořitelny?

GIBACZPX

Mohu používat staré internetové bankovnictví SERVIS 24?

Ne, klienti SERVIS 24 jsou překlopeni na novější a modernější internetové bankovnictví George.

Kde a jak si zařídím internetové bankovnictví George?

Na libovolné pobočce České spořitelny, kde vám dodají veškeré údaje, které jsou k přihlášení potřeba.

Podobné články

Back to top button