Internetové bankovnictví

Fio Banka internetbanking – přihlášení na účet internet banky

Fio Banka je česká moderní banka

INTERNETOVÉ BANKOVNICTVÍ FIO BANKY NAJDETE ZDE

Fio Banka je česká banka, která momentálně obsazuje 5. místo co do počtu klientů u nás, a není zase tak daleko od MONETA Money Bank na místě čtvrtém. Fio Banka je skvělá pro ty, kteří hledají běžný účet i další základní bankovní služby zdarma. Nastavíte si inkasa, trvalé příkazy nebo cokoliv dalšího bez jakýchkoliv poplatků, a stejně tak neplatíte za platební kartu, založení či správu běžného účtu nebo internetového bankovnictví.

Velmi pohodlné jsou také výběry z bankomatů, kdy si zdarma vyberete peníze z jakéhokoliv bankomatu u nás, klidně i těch cizích bank. Jestli tak chcete banku, u které se vám nebudou strhávat peníze, ale zároveň chcete využívat klasické služby běžných účtů, je Fio Banka místem, které vám může perfektně vyhovovat.

Účet si založíte zcela zdarma i čistě online bez návštěvy pobočky. Samozřejmě jestli vám vyhovuje raději osobnější přístup, můžete si běžný účet i další produkty, mezi které patří hypotéky, úvěry a mnoho dalšího i na libovolné pobočce.

Fio Banka – základní informace
Oficiální webFio.cz
Adresa sídlaV Celnici 1028, Praha, 110 00 Nové Město
Kód banky2010
BIC/SWIFTFIOBCZPPXXX
Telefon224 346 800 (09:00 – 17:00)

Fio CZ internet banka online – pohodlný způsob správy vašich financí a účtů

Internetové bankovnictví vneslo svěží vítr do řekněme velmi stojatých vod správy financí. Fio Banka je navíc první bankou u nás, která s touto novinkou přišla, a svojí Fio online banku přivedla na svět již v roce 1998. Díky tomu si můžeme snadno a rychle bez návštěvy pobočky nebo bankomatu prohlédnout stav našeho účtu, zašleme peníze komukoliv na světě, nastavíme si příkazy, inkasa nebo cokoliv jiného. Do banky není potřeba chodit, ale vše zvládneme z pohodlí domova nebo dokonce dnes již z chytrého telefonu díky mobilnímu bankovnictví Fio Banky – Smartbanking, o kterém píšeme níže ve článku.

Je tedy trošku škoda, že si sice u Fio Banky založíme běžný účet online, ale pro založení internetového bankovnictví je potřeba navštívit pobočku. Jiné banky mají toto vyřešené a vše jde typicky zařídit čistě online, pokud již máte u nějaké banky účet. Doufejme, že Fio Banka i toto umožní, aby se v dostupnosti a snadnosti založení účtu + internetového bankovnictví dostala zase na špici.

Fio Banka totiž obecně velmi často přichází s chytrými inovacemi, které následně přebírají další banky. Z podlesních můžeme zmínit například bezkontaktní bankomaty, kdy stačí kartu pouze přiložit a není potřeba jí do bankomatu strkat, což zvyšuje pohodlí i rychlost celého procesu.

IB Fio Banky – přihlásit na účet internetového bankovnictví

Na přihlašovací stránku internetového bankovnictví Fio Banky se dostanete z oficiálních stránek www.Fio.cz Na levé straně najdete záložku Internetbanking, pod kterou je tlačítko pro přihlášení, kterým se dostanete na správné místo, tedy stránku ib.fio.cz

Využít můžete také tohoto tlačítka, kterým se na přihlášení dostanete okamžitě také:

INTERNETOVÉ BANKOVNICTVÍ FIO BANKY NAJDETE ZDE

Následně se přihlásíte přihlašovacím jménem a heslem, které dostanete při založení na pobočce.

Po přihlášení do internetového bankovnictví vidíte všechny důležité produkty i jejich stavy na jednom místě, můžete si pak vše rozkliknout pro podrobnější informace nebo výpisy a historii plateb.

Fio mobilní bankovnictví Smartbanking – svojí banku máte vždy při ruce

Chytré telefony ovládly svět a není tak divu, že se i internetová bankovnictví přesunula do těchto kapesních počítačů. Vlastně všechny banky dnes již své mobilní bankovnictví mají, tedy i Fio Banka. Mobilní bankovnictví má typicky nějaký název, a zde jde o Smartbanking, v překladu tedy Chytré bankovnictví.

Díky oficiální mobilní aplikaci máte své bankovnictví při ruce kdykoliv a kdekoliv, a všechny platby, příkazy nebo výpisy si můžete prohlédnout nebo zadat kdekoliv se připojíte k internetu. Využít můžete i služeb jako předvyplnění platebních údajů QR kódem, nebo naopak můžete sami tento QR kód vygenerovat při placení, a umístit třeba na faktury nebo zaslat třeba přes e-mail.

Přes mobilní aplikaci Smartbanking také potvrzujete platební příkazy nebo online platby kartou. Není potřeba dalších oddělených aplikací jen na potvrzování plateb, jako má třeba Komerční banka s aplikacemi KB Mobilní banka a KB Klíč, ale vše je v jednom.

Použití je velmi snadné, kdy je pro potvrzení platby potřeba ještě ověřit otisk prstu nebo obličeje přes telefon. Pokud by se tedy třeba někdo dostal do vašeho internetového bankovnictví, tak si stejně nepošle peníze, protože by potřeboval ještě ověření přes váš chytrý telefon.

Na mobilní bankovnictví jsou ve Fio poměrně hrdí, takže jde i o předmět řady jejich televizních spotů, které můžete vidět i na YouTube:

Fio konto spořící účet

Spořící účty propojují pohodlí běžných účtů, ovšem typicky s vyšším úročením vašich vložených peněz. Stále nejde o nejlepší produkty pro zhodnocení peněz, ale každé zúročení je lepší než žádné, a rozhodně je spořící Fio konto lepší, než aby peníze ležely pouze na běžném účtu této nebo jiné banky, kde se úrok pohybuje někde okolo nuly. Je také pravda, že spoření u Fio není zase tak zásadní produkt, a najdete rozhodně výhodnější spořící účty, které přinesou lepší zhodnocení, respektive lépe pokryjí ztráty hodnoty peněz kvůli inflaci.

Peníze ze spořících účtů můžete navíc kdykoliv ihned vybrat a zaslat kam potřebujete, stejně jako z běžného účtu. Převody mezi účty jsou velmi snadné a zdarma, zadávat můžete také trvalé příkazy. Jediné důležité, co u spořícího účtu není, je možnost zřízení platební karty.

Pro stávající klienty je zařízení snadné a je k dispozici online v internetovém bankovnictví Fio Banky, kde pak také vidíte zůstatky nebo zadáváte platby. Pro nové klienty je potřeba zajít na libovolnou pobočku Fio.

Fio banka podnikatelský účet

S Fio Bankou si můžete také zařídit podnikatelský účet. Ten se v praxi zase tak moc neliší od běžného účtu, ale co je asi nejhlavnější, napojit ho můžete na platební terminál a přijímat tak platby v obchodě od zákazníků, kteří platí kartou.

Založení i vedení je zdarma, je ale potřeba si účet založit na pobočce a přinést potřebné dokumenty podle toho, jestli je účet pro fyzickou nebo právnickou osobu. Seznam potřebných dokumentů najdete přímo na oficiálních stránkách Fio zde.

Transparentní účet Fio

U Fio Banky si můžete založit také transparentní účet, u kterého jsou veřejně vidět přijaté a odeslané platby. Typicky si tento účet zakládají spolky, nadace, charity, sbírky nebo politické strany, které chtějí zveřejňovat, jak s penězi nakládají nebo kolik bylo přijato v darech.

Transparentní účet je možné zařídit na kterékoliv pobočce. Je potřeba přinést dokumenty podle toho, pro koho je účet zakládán. Seznam potřebných dokumentů najdete přímo na oficiálním webu.

Fio investiční účet e-Broker login

S Fio bankou se snadno a rychle dostanete k investičním příležitostem, kdy s aplikací e-Broker máte přístup k burzám v ČR, USA a Německu v reálném čase. Snadno a rychle můžete nakupovat nebo prodávat akcie nebo další aktiva:

  • Akcie a ETF
  • Futures kontrakty (ropa, zlato, pšenice a další)
  • Dluhopisy a warranty
  • Investiční certifikáty

Vyzkoušet můžete také demo účet e-Broker zdarma. Vyhledávání vhodných investičních příležitostí je zajímavý způsob, jak si vydělat peníze, ovšem je potřeba vždy uvažovat nad rizikem. Obchodování na burze není rozhodně věc, kterou by se šlo naučit během chvilky. Ostřílení obchodníci studiu věnují roky a využívají velmi robustních strategií. Pokud se pro podobné investice rozhodnete, velmi doporučujeme si o tomto typu investic něco načíst a také začít s minimálními částkami nebo demo účtem e-Broker.

Fio Banka pobočky a bankomaty

Pobočky a bankomaty Fio Banky najdete přímo na oficiálním webu, kde si je můžete vyhledat podle krajů. Nám se jako lepší způsob zdá využití přímo Google Map, které pobočky najdou také, a ještě umožní snadnou GPS navigaci pro trasy pěšky, MHD nebo autem.

Sledujte Fio banku na sociálních sítích

Fio Banka – časté otázky a odpovědi (FAQ)

Jaký je kód Fio Banky?

Kód Fio Banky je 2010

Jaký je BIC/SWIFT Fio Banky?

BIC/SWIFT Fio Banky je FIOBCZPP

Jde u Fio Banky zařídit účet i IB online?

Běžný účet založíte plně online, pro založení internetového bankovnictví je potřeba navštívit pobočku Fio Banky.

Podobné články

Back to top button