Internetové bankovnictví

Raiffeisen Bank CZ – přihlášení do internetového bankovnictví

Raiffeisenbank má v ČR 30letou tradici

PŘIHLÁŠENÍ NA ÚČET INTERNETOVÉHO BANKOVNICTVÍ RAIFFEISENBANK NAJDETE ZDE

Raiffeisenbank je pátou největší bankou u nás. Na trh přišla už v roce 1993 a je tu tedy s námi téměř 30 let. Zná náš trh, nás, a rozhodně má dále zájem zde být, zlepšovat své služby, ale také nabízet více produktů pro ještě více klientů. Pod svá křídla například odkoupila v roce 2006 eBanku, nejnověji pak v roce 2020 osobní bankovnictví ING BankEqua Bank.

Raiffeisen Bank také jde s dobou a stále modernizuje nebo rovnou udává trendy, kterých se následně chytají další banky. Mezi největšími bankami nabízí (alespoň subjektivně) jedno z nejhezčích internetových bankovnictví, které je přehledné, příjemné a intuitivní. Své produkty můžete pohodlně spravovat bez návštěvy pobočky na počítači nebo z mobilu, abyste měli vždy o všem přehled a své příkazy nebo jiné bankovní úkony vyřídili během pár sekund z pohodlí domova nebo kdekoliv, kde jste připojeni k internetu.

Odměna 6x500 Kč od Raiffeisenbank

Internetové bankovnictví je super hlavně v tom, že na jednom místě máte přehled o všech produktech, které máte u banky sjednané. U Raiffky si můžete zařídit nejenom běžný nebo spořící účet, ale také půjčku, kartu, hypotéku, ale třeba také pojištění nebo zhodnocení úspor investicemi, vyhlášeným spořícím účtem nebo termínovanými vklady. Vlastně prakticky cokoliv, co vás napadne, že by banka mohla nabízet, tak Raiffeisenbank nabízí.

Pokud máte sjednáno více produktů, poměrně snadno se může stát, že o některých ztratíte přehled. Díky bankovnictví na internetu vidíte vše na jednom místě přehledně a ihned zkontrolujete stav, historii, nebo si stáhnete a prohlédnete výpisy.

Raiffeisenbank – základní informace
Oficiální webrb.cz
Adresa sídlaHvězdova 1716/2b, 140 00 Praha 4-Nusle
Kód banky5500
BIC/SWIFTRZBCCZPP
Telefon+420 412 440 000 (7:00 až 22:00)

Raiffeisenbank – jak zdarma založit účet nebo další produkty bez návštěvy pobočky

Obrovským posunem v oblasti bankovnictví se nestalo jenom internetové bankovnictví, ale také možnost sjednat si základnější bankovní produkty plně online bez návštěvy pobočky a s bonusem 6×500 Kč, které se vám postupně odemknou za běžné používání účtu. Celkem tedy můžete získat až 3 000 Kč, což se vyplatí, i když máte účet u jiné banky. Tato možnost samozřejmě stále zůstává, ale zřízení například běžného nebo spořícího účtu online je obrovská úspora času, kdy není potřeba nikam chodit.

ZALOŽIT ÚČET S BONUSEM 6x500 KČ ZDARMA

K zařízení účtu online je typicky potřeba ofocení nebo vyfocení různých dokumentů, jako je občanský průkaz nebo další podpůrné dokumenty (řidičský průkaz nebo pas), ale není potřeba nikam chodit a vše jen odešlete přes formuláře při zakládání.

U zakládání složitějších produktů je typicky lepší si na pobočku dojít, což platí, i když se chcete na něco dotázat nebo si nejste něčím jisti. U produktů, u kterých je ale vedení i založení zdarma, se ovšem založení online může opravdu zpohodlnit a typicky celý proces zabere maximálně 10 minut.

Raiffeisen vstup na účet internetového bankovnictví

Do internetového bankovnictví Raiffeisenbank vstoupíte pouze z oficiálních stránek www.RB.cz. V pravém horním rohu najdete modré tlačítko Vstup na účet, na které klikněte. Zobrazí se tabulka, kde si zvolíte možnosti přihlášení (přes SMS, RB klíč nebo Osobní klíč) a přihlásíte se.

Toto tlačítko najdete na jakékoliv stránce RB.cz. Pokud ho nevidíte, je možné, že se nacházíte na nějakém formuláři, který má jiný design. Pokud toto tlačítko nevidíte, stačí jen zadat adresu www.rb.cz, nebo využijte tohoto tlačítka, které vás na web Raiffeisenbank ihned zavede také.

PŘIHLÁŠENÍ NA ÚČET INTERNETOVÉHO BANKOVNICTVÍ RAIFFEISENBANK NAJDETE ZDE

Po přihlášení vás uvítá hlavní stránka bankovnictví, kde máte na první pohled vidět ty nejdůležitější údaje jednotlivých produktů. Ty si pak můžete rozkliknout a podívat se na podrobnější informace.

Mobilní eKonto Raiffeisenbank – RB klíč i bankovnictví na mobilu

Abyste měli vše přístupné i z telefonu, vyvinula Raiffeisenbank také své mobilní aplikace eKonto pro Android i iOS (iPhone), díky kterým můžete všechny příkazy zadávat opravdu odkudkoliv, ale také si zkontrolujete stavy účtu, odeslané nebo přijaté platby, ale také cokoliv dalšího. Jestli jste s chytrými telefony kamarádi, rozhodně si internetové bankovnictví oblíbíte.

Obrovskou výhodou je, že přes tuto aplikaci můžete nejenom spravovat svá konta, ale také potvrzovat platby nebo příkazy. Jiné banky mají pro tento účel separátní aplikaci (například Komerční banka má KB klíč a tak podobně), kterou je potřeba stáhnout, takže je super, že u Raiffky toto není potřeba řešit a RB klíč k potvrzování plateb je součástí jedné mobilní aplikace, tedy bez zbytečného stahování další appky. Pokud ještě nepoužíváte aplikaci eKonto, máte možnost stáhnout si RB Klíč i samostatně. Tedy naprosto ideální situace, kdy si prostě vybereme, co nám nejvíce vyhovuje.

Velmi zajímavé na aplikaci je také možnost plateb přes QR kód, kdy se automaticky doplní všechny údaje o platbě do správných polí, takže se nejde překliknout nebo upsat, ale také snadné potvrzování biometrickými údaji (otiskem prstu nebo Face ID).

eKonto také umí samo vytvářet QR kódy díky funkci „Zaplať mi“. Tyto QR kódy můžete vy poslat někomu třeba v mailu, kdy druhé straně stačí tento QR kód načíst a zaslat peníze. Samozřejmě stále zůstává možnost zaslání těchto údajů klasickým způsobem v textové podobě.

Aplikaci si můžete stáhnout přes odkazy, které najdete ve spodní části oficiálních stránek RB.cz, nebo využijte tyto odkazy, které vás zavedou na stejné místo:

Mobilní eKonto Raiffeisenbank pro Android najdete ke stažení ZDE Mobilní eKonto Raiffeisenbank pro iOS (iPhone) najdete ke stažení ZDE

Raiffeisenbank pobočky a bankomaty – který máte nejblíže?

Hledáte nejbližší pobočku nebo bankomat Raiffeisenbank? Podívejte se na mapu, kterou najdete na oficiálních stránkách. Využít můžete také klasických Google Map, které zobrazují jak pobočky tak bankomaty. Snadněji se tak dostanete například k GPS navigaci, která vás zavede pěšky, autem nebo MHD k nejbližší pobočce nebo bankomatu.

Rajfajzen banka přihlášení

Napsat správně „Raiffeisen“ může být docela oříšek – něco se vyslovuje jinak, něco je zdvojeno. Někteří tak hledají raději „Rajfajzen“, tedy jak se banka čte, nikoli píše. Nevadí, jste na správném místě a k přihlášení do banky můžete využít odkazy výše ve článku nebo se na oficiální web dostanete pomocí tlačítek ve článku

Sledujte Raiffeisenbank na sociálních sítích

Základní informace a odpovědi na otázky (FAQ)

Jaký je kód banky Raiffeisen Bank?

5500

Jaké jsou způsoby přihlášení do internetového bankovnictví Raiffeisen Bank?

Potvrzením přes SMS, přes mobilní aplikaci pomocí RB klíče, nebo přes Osobní klíč.

Je možné založit si běžný nebo spořící účet online?

Ano, založení je možné plně online. Je pouze potřeba ofotit a zaslat zaslat potřebné dokumenty a již mít účet v některé české bance.

Disponuje Raiffeisenbank mobilním bankovnictvím?

Ano, pro mobily s operačními systémy Android a iOS funguje mobilní bankovnictví eKonto, které slouží také jako aplikace RB Klíč pro potvrzování plateb nebo přihlašování.

Jaký je kód BIC/SWIFT Raiffeisenbank?

RZBCCZPP

Podobné články

Back to top button