Internetové bankovnictví

KB Moje banka internetové bankovnictví – přihlášení

Moje banka je název internetového bankovnictví Komerční banky

PŘIHLÁŠENÍ DO KB MOJE BANKA NAJDETE ZDE

Banky už nějakou dobu nejsou pouze v podobě klasických poboček, ale řada služeb se pro pohodlí zákazníků i samotných bank přesunula na internet. Pobočky sice stále fungují, ale naprostou většinu základních bankovních operací zvládneme jen s pomocí počítače nebo mobilu.

Banky ovšem pro svá internetová bankovnictví přicházejí s různými názvy, a bohužel jen málokdy tento název sám o sobě odráží jméno banky. Buď jde o vyloženě nový název, jako George od České spořitelny, nebo zcela generický název, jako má Komerční banky se svým internetovým bankovnictvím Moje banka.

Je pravda, že dnes už s tím asi nejde nic moc dělat, na druhou stranu by pro větší přehlednost bylo lepší, kdyby se tyto názvy internetového bankovnictví používaly v jednodušším a čitelnějším tvaru, ze kterého je hned jasné, o jakou banku jde. Takto si musíme pamatovat, že Moje banka není obecná bankovní aplikace nebo web, ale opravdu jen internetové bankovnictví KB, tedy Komerční banky.

Komerční banka – základní informace
Oficiální webKB.cz
Název internetového bankovnictvíMoje banka
Adresa sídlaNa Příkopě 969/33, Praha, 110 00, Česká republika
Kód banky0100
BIC/SWIFTKOMBCZPP
Telefon800 521 521

Co vše najdeme v internetovém bankovnictví od KB Moje banka

Přesun bankovnictví na internet je i přes svojí ještě větší abstraktnost peněz dobrý nápad. Zadávání plateb, přehledy, výpisy i nastavování trvalých příkazů nebo inkas jsou operace, kvůli kterým bychom opravdu dnes na pobočky chodit neměli a vše by mělo proběhnout naprosto snadno a jednoduše.

Moje banka od Komerční banky (KB) toto vše nabízí a také daleko více. Takříkajíc pod jednou střechou vidíme kompletně všechny produkty a služby, které máte u Komerční banky zařízené, tedy běžné nebo spořící účty, karty platební nebo karty kreditní, ale třeba také půjčky nebo hypotéky.

Stačí se přihlásit a na kartách rovnou vidíte základní údaje daných produktů, které si pak můžete rozkliknout a podívat se na podrobnější informace. Typicky půjde třeba o běžný účet, kdy na kartě vidíte zůstatek, a po rozkliknutí se podíváte i na historii plateb, které si dále můžete třídit nebo v nich vyhledávat.

Není to nic nového pod sluncem, ale jde o velmi přívětivé bankovnictví, ve kterém se lze vyznat snadno a rychle, a nic není vyloženě zbytečně složité. Moje banka se navíc neustále vylepšuje a jsou do ní přidávány nové a nové funkce, díky kterým se Komerční banka rozhodně může pochlubit velmi pohodlným internetovým bankovnictvím, což je vlastně to hlavní, o co tu běží – ulehčení života a ušetření času i peněz.

Přihlášení a login do internetového bankovnictví KB Moje Banka

Přihlášení do KB Moje banka najdete na jakékoliv stránce na kb.cz, kdy v pravém horním rohu vyberte „Internetové bankovnictví“ a poté jestli se chcete přihlásit do osobního účtu, nebo podnikatelského účtu. Pravděpodobně budete chtít osobní účet, takže jen vyberte tuto možnost a automaticky se dostanete na přihlašovací stránku.

Na přihlašovací stránku se doporučujeme zpravidla dostávat přes oficiální web, kdy si pak tuto stránku můžete uložit do záložek v prohlížeči, nebo můžete využít tohoto tlačítka, které vás na přihlášení zavede také:

PŘIHLÁŠENÍ DO KB MOJE BANKA NAJDETE ZDE

Jak se přihlásit do internetového bankovnictví KB Mojebanka

Dříve pro přihlášení fungoval bezpečnostní certifikát, což byl v praxi soubor, který jste dostali od banky a který jste pro přihlášení museli nahrát. Nebylo to ale moc praktické, protože jste se nepřihlásili, pokud jste tento soubor neměli s sebou. Proto od dubna 2019 Komerční banka tyto certifikáty nevydává ani neprodlužuje, a přešla na jednodušší a praktičtější způsoby přihlášení.

Bezpečnostní heslo a ověření přes SMS

Toto je typický způsob pro ty, kdo mají tlačítkové telefony, na které nelze instalovat aplikace. Do internetového bankovnictví se přihlásíte pomocí kombinace jména a hesla, kdy na telefon ještě přijde SMS s kódem, který je potřeba opsat.

KB Klíč – ověření přihlášení, plateb i čehokoliv dalšího

KB Klíč je mobilní aplikace a způsob ověření přes biometrické údaje, typicky otiskem prstu nebo rozpoznáním obličeje Face ID. Nemusíte si tedy pamatovat žádná hesla, PIN kódy nebo něco podobného. pozor, není to aplikace pro mobilní bankovnictví, pro které je potřeba aplikace jiná.

V praxi to funguje tak, že když se chcete přihlásit, tak na telefonu vyskočí notifikace, kterou je potřeba potvrdit právě biometrickými údaji. Tímto se přihlásíte do bankovnictví, potvrdíte platby nebo změny údajů a nastavení. Jde tak o kombinaci toho, co znáte (přihlašovací jméno, které si zvolíte) a toho, co máte jen vy, tedy mobil s aplikací a hlavně váš otisk prstu nebo obličej. Aplikace funguje, i když nejste připojeni mobilem k internetu, kdy je jen ověření trochu jiné a je potřeba oskenovat obrázek a opsat kód.

KB Klíč je také aplikace, kterou je potřeba mít, pokud platíte kartou po internetu. Přes aplikaci je potřeba tyto platby potvrzovat a jinak to již dnes nejde. Aplikace není potřeba při běžném zasílání plateb přes internetové bankovnictví.

Více o aplikaci KB Klíč najdete přímo na oficiálním webu, proces aktivace pak najdete v tomto videu:

KB.cz Moje banka – jediný správný a oficiální web

Webové stránky Komerční banky jsou KB.cz, na které se před časem přesunulo i internetové bankovnictví Moje banka, které dříve fungovalo na webu mojebanka.cz. Pokud tento web dnes zkusíte navštívit, rovnou se dostanete na stránky kb.cz.

Důležité je to proto, abyste vždy mohli rychle ověřit, že se přihlašujete na správném webu a nestali jste se obětí takzvaného phishingu, který spočívá v tom, že někdo vytvoří webové stránky, které vypadají stejně jako stránky oficiální, ovšem útočník se snaží z lidí vylákat heslo, které zadají na tyto podvodné stránky.

Vždy, když se přihlašujete nebo používáte bankovnictví Moje banka, tak musíte být na oficiálním webu kb.cz. Pozor, vše to přichází před kb.cz je také součástí těchto stránek, a například samotné přihlášení najdete na stránce login.kb.cz, po přihlášení budete na mojebanka.kb.cz. To je v pořádku a jde o takzvané subdomény, respektive domény 3. řádu, které ovšem vždy patří pod kb.cz.

Pozor, je rozdíl mezi weby login.kb.cz (což je správně oficiální web) a kb.login.cz (což by spadalo pod web login.cz, který není oficiálním webem Komerční banky). Různé podvody se snaží zamaskovat nebo zkomolit názvy webů, ale podstatné je, že název webu je vždy kb.cz, kdy jsou možné i varianty neco.kb.cz

Moje KB banka – internetové bankovnictví na mobilu

Moje banka je internetové bankovnictví, které funguje nejen na počítači, ale které si můžete díky chytrým telefonům s sebou nosit vždy a všude. Zkontrolovat, jestli odešla nebo přišla platba, jaký máte zůstatek nebo cokoliv jiného můžete kdykoliv a kdekoliv. Oficiální aplikace mobilního internetového bankovnictví se jmenuje KB Mobilní banka a stáhnout jí můžete z Google Play pro telefony s operačním systémem Android, nebo App Store pro iPhony nebo pro telefony Huawei.

Aplikaci KB Mobilní banka pro Android stáhnete zde Aplikaci KB Mobilní banka pro iOS stáhnete zde Aplikaci KB Mobilní banka pro Huawei stáhnete zde

Aktivace mobilního bankovnictví se nastavuje přes Mojí banku, kde v horní části klikněte na Nastavení (ozubené kolo) a poté Nastavení Mobilní banky. Poté jen projděte procesem aktivace a všechny výhody internetového bankovnictví si můžete užívat i z mobilu.

Je jen na vás, jestli si KB Mobilní banku nainstalujete, nebo ne, ale jestli se vám často hodí se podívat na platby nebo cokoliv jiného, když nejste doma, tak jistě tuto appku oceníte.

Sledujte KB na sociálních sítích

Základní informace a odpovědi na otázky (FAQ)

Jak se jmenuje internetové bankovnictví Komerční banky?

Internetové bankovnictví Komerční banky se jmenuje Moje Banka.

Jaký je kód Komerční banky?

0100

Jaký je kód BIC/SWIFT Komerční banky?

KOMBCZPP

Jaké jsou způsoby přihlášení do Moje banka?

Kombinací přihlašovacího jména, hesla a potvrzení přes SMS, nebo pomocí aplikace KB Klíč, ve které potvrdíme přihlášení otiskem prstu nebo přes Face ID.

Je možné se do Moje banka přihlásit i pomocí bezpečnostního certifikátu?

Ne, od dubna 2019 Komerční banka tyto certifikáty nevydává ani neprodlužuje. Majitelé certifikátů jsou překlopeni na přihlášení jiným způsobem.

Podobné články

Back to top button