Internetové bankovnictví

ČSOB internetbanking a přihlášení do online bankovnictví

ČSOB má u nás dlouholetou tradici

INTERNETOVÉ BANKOVNICTVÍ ČSOB NAJDETE ZDE

ČSOB je s námi desítky let, má u nás miliony klientů a kromě banky poskytuje hlavně také hypotéky, leasing nebo pojištění či spoření. Jednoduše řečeno u ČSOB najdeme v zásadě jakýkoliv finanční produkt, který nás napadne. Pro ty, kdo mají rádi vše takříkajíc pod jednou střechou, se tak může jednat o velmi zajímavou volbu, i když co se týče různých produktů, vždy je lepší se dívat i ke konkurenci, která může nabízet výhodnější podmínky.

ČSOB – základní informace
Oficiální webCSOB.cz / csob-penze.cz
Adresa sídlaRadlická 333/150, 150 57 Praha 5
Kód banky0300
BIC/SWIFTCEKOCZPP
Telefon800 300 300

Běžný účet ČSOB Plus Konto – podmínky a založení

Nás bude zajímat hlavně bankovnictví a nejrozšířenější bankovní služba, tedy běžný účet. Ten u ČSOB není vždy zcela zdarma, ale je potřeba splnit podmínku, která je ale velmi snadno dosažitelná. Běžný účet je zdarma pro všechny do 26 let. U klientů nad 58 let nebo lidi se zdravotním postižením je účet zdarma, pokud na účet měsíčně přijde 5 000 Kč. Pro všechny ostatní je účet zdarma při dosažení příchozích plateb 10 000 Kč.

V praxi je tak účet zdarma pro všechny, kdo ho opravdu využívají. Pokud vám na účet chodí výplata, máte ho tedy zdarma. Samozřejmě by bylo lepší, aby byl účet opravdu zdarma pro všechny bez omezení, jako tomu je i u jiných bank, ale takto snadno splnitelné podmínky jsou naštěstí jen velmi malým negativem, které navíc drtivá většina klientů ani nepocítí.

Služby jako debetní karta, výběry z vlastního bankomatu nebo internetové či mobilní bankovnictví jsou zdarma. Jedinou nevýhodou je poměrně vysoký poplatek za výběr z bankomatu jiné banky, který dosahuje 40 Kč. Oproti třeba Moneta Money Bank, která nabízí výběry zdarma ze úplně všech bankomatů, je toto relativně zásadní nedostatek. Bankomatů má ČSOB po ČR přes 1000, ale i tak se může hodit vybrat i z bankomatu jiné banky, který může být daleko dostupnější.

Velké plus má ale ČSOB za možnost založení účtu čistě online bez návštěvy pobočky. K založení stačí 2 doklady totožnosti (jeden z nich musí být občanka, druhý pak řidičák nebo pas), účet u jiné banky v ČR, a abyste byli starší 18 let. Dokumenty je potřeba naskenovat nebo vyfotit a zaslat během založení účtu.

Internetové bankovnictví ČSOB – online banking a finance pod kontrolou

Internet usnadnil obrovské množství věcí, které v životě děláme. Nakoupíme si online, přečteme zprávy, komunikujeme nebo třeba koukáme na filmy. Snadno také online díky internetovému bankovnictví spravujeme nebo sledujeme své finance, kontrolujeme zůstatky nebo přijaté či odchozí platby. Není potřeba nikam chodit, všechno zařídíme z pohodlí domova nebo klidně ze svého telefonu kdykoliv a kdekoliv.

Vlastně každá banka u nás už dnes internetové bankovnictví má, a ČSOB samozřejmě není žádnou výjimkou. Otázka už dnes není, jestli banka internetové bankovnictví má, ale jak je toto bankovnictví přehledné, použitelné a do jaké míry tedy zjednodušuje život klientům.

Protože ČSOB jde s dobou, tak i její online bankovnictví dosahuje špičkové úrovně. Přehledy jsou přehledné, bankovní operace snadno nastavitelné a všechny produkty, které máte sjednané, vidíte ihned na jednom místě, takže si můžete prohlédnout podmínky, výpisy, nastavit platby, trvalé příkazy, inkasa nebo vlastně cokoliv dalšího úplně zadarmo a během chvilky bez návštěvy pobočky.

ČSOB přihlášení do internetového bankovnictví

Přihlášení do internetového bankovnictví najdete na každé stránce oficiálního webu CSOB.cz. V pravém horním rohu klikněte na tlačítko Elektronické bankovnictví a vyberte, do kterého bankovnictví se chcete přihlásit.

Využít můžete také těchto tlačítek, které vás rovnou zavedou na přihlašovací stránku:

INTERNETOVÉ BANKOVNICTVÍ ČSOB NAJDETE ZDE

Zde pak tlačítko pro novou verzi internetového bankovnictví s ID, které slouží pro přihlašování pro klienty s ČSOB identitou:

INTERNETOVÉ BANKOVNICTVÍ ČSOB S ID NAJDETE ZDE

ČSOB Smartbanking – internetové bankovnictví v mobilu

Přesun bankovnictví online byl sám o sobě velký krok, ale dnes je zadávání příkazů nebo kontrola výpisů či jiné služby mnohem dál. Díky chytrým telefonům, což jsou ve své podstatě takové malé kapesní počítače, můžeme cokoliv potřebujeme zařídit pohodlně z mobilu, tedy kdykoliv a kdekoliv.

Poslouží mobilní aplikace, kterou si stáhneme z oficiálního zdroje, tedy z Google Play pro mobily s Androidem a App Store pro iPhony. Mobilní bankovnictví od ČSOB se jmenuje ČSOB Smartbanking a snadno díky němu zařídíte nebo zkontrolujete vlastně cokoliv, co se nějak týká vašich produktů u této banky. Samozřejmě je použití i zřízení zdarma.

Potřebujete někomu okamžitě poslat peníze ihned nebo třeba využít QR kód pro předvyplnění údajů? Chcete si zkontrolovat, že nějaká platba došla nebo odešla? Nebo prostě jen nechcete zapínat počítač nebo chodit na pobočku, abyste zadali příkaz nebo něco zkontrolovali? Stačí vytáhnout mobil a vše máte na dosah ruky v přehledné aplikaci ČSOB Smartbanking, se kterou je toto vše otázkou pár sekund.

Odkazy ke stažení aplikace najdete přímo na oficiálním webu, nebo můžete využít těchto odkazů, které vás navedou ke stažení v oficiálních obchodech s aplikacemi.

ČSOB Smartbanking pro Android najdete ZDE ČSOB Smartbanking pro iOS (iPhone) najdete ZDE

ČSOB Smart klíč pro potvrzování plateb i příkazů

Zatímco ČSOB Smartbanking využít můžete nebo nemusíte, u mobilní aplikace ČSOB Smart klíč je již použití takřka povinné. Jde o aplikaci, pomocí které potvrzujete online platby nebo příkazy. Chcete třeba zaplatit kartou v nějakém eshopu? Bude potřeba potvrdit tuto platbu mobilním telefonem.

Potvrzení zatím funguje i přes SMS, takže nutně chytrý telefon není potřeba, ale trend je spíše takový, že se tato potvrzení opravdu přesunou čistě do aplikací. Vcelku to dává smysl. V zásadě kdokoliv, kdo umí zaplatit v eshopu nebo obecně používá internet a chce přes internet zaplatit, má také chytrý telefon. Je jasné, že se to netýká úplně všech, ovšem právě toto potvrzování plateb je poměrně zásadním krokem v zabezpečení financí.

Potvrzování probíhá jednoduše tak, že zadáte třeba ve svém internetovém bankovnictví příkaz k platbě. Než se platba odešle, je potřeba jí potvrdit v aplikaci. Vezmete tedy telefon a v aplikaci ČSOB Smart Klíč vidíte onu platbu. Pomocí otisku prstu nebo obličeje (Face ID) platbu potvrdíte, a ta poté proběhne. V praxi toto potvrzení trvá jen pár sekund, ale výrazně více zabezpečuje vaše peníze.

Škoda jen, že aplikace není součástí jiné aplikace ČSOB Smartbanking, tedy internetového bankovnictví. Potřebujeme mít tedy hned 2 appky, což je malinko zbytečné. Třeba taková Moneta Money Bank funguje pouze s jednou aplikací, se kterou zvládnete vše. Jiné banky, jako třeba Komerční banka má také oddělené aplikace pro internetové bankovnictví a KB Klíč pro potvrzování plateb.

ČSOB není jen banka – kromě penzijka je to i pojišťovna

ČSOB je sice hlavně banka, ale jak jsme psali hned na začátku, nabízí v zásadě jakékoliv finanční služby, mezi kterými najdete pojištění, ale třeba také možnost založení doplňkového penzijního spoření, zkráceně penzijka, stavebního spoření nebo řady dalších produktů.

Co se týče doplňkového penzijního spoření, tak to se stává díky státní podpoře i možnosti ušetřit na daních až 3 600 Kč ročně, velmi výhodným a vyhledávaným produktem, který se v zásadě vyplatí už jen díky státní podpoře. Více informací najdete na csob-penze.cz, což je oficiální web ČSOB, kde ovšem najdete informace právě o penzijku. Na tento web se můžete prokliknout i z oficiálního webu csob.cz v záložce Spoření/Doplňkové penzijní spoření, kde najdete informace a odkaz na založení, který vás zavede právě na csob-penze.cz.

ČSOB bankomaty a pobočky

Hledáte pobočku nebo bankomat ČSOB? Je jich u nás více než tisícovka a hlavně ve městech se na nějaký bankomat ČSOB narazí skoro na každém rohu. Použít můžete samozřejmě Google Mapy nebo Mapy.cz, ale také přímo mapu na oficiálním webu.

Zakliknete si, jestli hledáte pobočku nebo bankomat, a na mapě si pak jen vyberete. Pod mapou pak také najdete další informace nebo třeba seznam vkladových bankomatů, které můžete využít pro vklad hotovosti na svůj účet.

ČSOB InternetBanking 24 – přihlašovací stránka

Jestli hledáte stránku pro přihlášení do staršího internetového bankovnictví ČSOB – Internetbanking24, najdete jí na csob.cz, když kliknete na tlačítko Elektronické bankovnictví v pravém horním rohu, a poté vyberte InterbatBanking24.

Využít můžete také tlačítka níže, které vás zavede na stejnou přihlašovací stránku:

ČSOB INTERNETBANKING24 NAJDETE ZDE

Sledujte ČSOB na sociálních sítích

Často kladené otázky (FAQ)

Jaké je číslo banky ČSOB?

0300

Jaký je BIC/SWIFT kód ČSOB?

CEKOCZPP

Podobné články

Back to top button