Příručka

Potřebujete finanční náplast? Způsoby, jak rychle získat peníze

Dostali jste se do finanční tísně? Nemusíte věšet hlavu. Existuje totiž řada způsobů, jak si rychle finančně přilepšit. V následujícím článku se zaměříme na metody, jež je možné použít k získání peněz, které potřebujete.

Každý z níže uvedených způsobů, jak rychle získat peníze, má jak své výhody, tak nevýhody. Než se tedy rozhodnete pro řešení své finanční situace, zvažte všechna pro i proti. Ideální je pak samozřejmě se do podobné situace nedostat pravidelným spořením, kterého lze dosáhnout i z malé výplaty.

Osobní půjčka

Na finančním trhu existuje mnoho typů půjček, o které je možné zažádat v případě potřeby peněz. Nejběžnějším typem půjčky je osobní půjčka, což je půjčka, která se uzavírá speciálně pro osobní potřebu. Osobní úvěr je výhodná možnost v případě, že máte dobrou bonitu a potřebujete rychle větší obnos peněz.

Mezi hlavní nevýhody osobní půjčky patří úroky z půjčky (i další možné poplatky započtené v RPSN), které s sebou přináší. Úroky a další náklady spojené s půjčkou je tedy zapotřebí zohlednit v rozpočtu. Proto je nutné se při hledání vhodné banky nebo jiné finanční instituce poohlédnout po nejvýhodnějších úrokových sazbách i celkových podmínkách úvěrové smlouvy.

Osobní půjčky mají obvykle nižší úrokovou sazbu než jiné typy půjček, ale abyste se kvalifikovali, budete potřebovat dobrou bonitu. Další možností je půjčka před výplatou, což je krátkodobá půjčka, která musí být splacena během několika týdnů nebo měsíců. Půjčky před výplatou mají obvykle vysoké úrokové sazby, proto je důležité brát si tento typ půjčky pouze v případě, že jste si jisti, že ji dokážete rychle splatit.

Třetí možností je půjčka na bydlení, což je půjčka, která využívá jako zástavu vlastní kapitál vašeho domu. Půjčky na vlastní bydlení mají obvykle nižší úrokové sazby než jiné typy půjček, ale může být obtížné je získat, pokud nemáte dobrou bonitu.

Hotovostní půjčka z kreditní karty

Pokud máte kreditní kartu, můžete získat hotovostní půjčku z bankomatu nebo od banky. Musíte mít u sebe kreditní kartu a pravděpodobně vám bude účtován poplatek. Úroková sazba u hotovostních záloh je obvykle vyšší než úroková sazba u nákupů. Hotovostní zálohy z kreditní karty by měly být využívány pouze v krajním případě, protože mohou být velmi drahé. Vždy ale záleží i na kritériích té které karty. Podívejte se také, jak si vybrat kreditní kartu právě pro vás.

Vedlejší výdělečná činnost

Potřebujete-li rychlou finanční injekci, jednou z možností je začít si přivydělávat. Vedlejší výdělečná činnost je skvělý způsob, jak si přivydělat peníze, aniž byste se museli zavázat k práci na plný úvazek. Existuje mnoho různých typů vedlejších přivýdělků, z nichž si můžete vybrat, takže si určitě najděte takový, který odpovídá vašim zájmům a dovednostem. Jakmile najdete ideální vedlejší činnost, nezapomeňte ji dobře propagovat a věnovat jí úsilí potřebné k úspěchu.

Existuje řada zaměstnání, která vám mohou pomoci získat rychlou finanční podporu. Zde je několik z nich:

  • Práce na volné noze: Jestliže máte dovednosti, které můžete nabídnout jako práci na volné noze, existuje řada webových stránek, které vám umožní zveřejnit své služby.
  • Hlídání domácích mazlíčků/venčení psů: Pokud jste milovníci zvířat, hlídání domácích mazlíčků a venčení psů může být skvělým způsobem, jak si přivydělat nějaké peníze.
  • Pronájem pokoje: Máte-li v domě pokoj navíc, pronajměte jej na Airbnb nebo podobných webových stránkách.

Online průzkumy

Další možností, jak si rychle finančně přilepšit, je účastnit se online průzkumů. Existuje řada webových stránek, které umožňují provádět průzkumy výměnou za peníze nebo dárkové karty. Částka, kterou si můžete vydělat, závisí na délce a složitosti průzkumu, ale obvykle je poměrně nízká.

Pokud však máte trochu volného času a chcete si přivydělat stovek desítek korun, může být vyplňování průzkumů skvělou volbou. Při hledání webových stránek s průzkumy se ujistěte, že jste našli ty, které nabízejí spravedlivou odměnu a mají dobrou pověst.

Prodejte nepotřebné věci
Foto: Freepik

Prodej nepotřebných věcí

Potřebujete-li rychle získat nějaké peníze, jednou z možností je prodat věci, které již nepotřebujete. Může se jednat o oblečení, šperky, nábytek, knihy, elektroniku a další. Existuje řada způsobů, jak můžete své věci prodat, včetně online tržišť, jako je Vinted nebo Vestiaire.

Nezapomeňte prozkoumat nejlepší způsob prodeje konkrétních věcí, abyste za ně získali co nejvíce peněz. Při stanovování ceny předmětů určených k prodeji nezapomeňte zvážit stav předmětu, množství práce, které bude třeba vynaložit na jejich prodej, a aktuální tržní hodnotu. Chcete se také ujistit, že si účtujete dost na to, abyste dosáhli zisku, ale ne tolik, aby to kupující odradilo. Pokud si nejste jisti, jak své zboží ocenit, existuje řada online zdrojů, které vám mohou pomoci. eBay má skvělého průvodce, jak zboží ocenit, a Amazon má nástroj nazvaný „Selling Manager“, který vám umožní zjistit, za kolik se podobné zboží prodává.

Zastavení věcí

Pokud potřebujete rychlou finanční injekci a máte cenný předmět, který můžete dát do zástavy, může to být další možnost. Zastavárny umožňují zastavit předmět výměnou za krátkodobou půjčku. Nevýhodou této možnosti je, že obvykle budete muset zaplatit úroky z půjčky, a pokud půjčku včas nesplatíte, zastavárna může předmět prodat. Při hledání zastavárny nezapomeňte porovnat úrokové sazby a podmínky, než se rozhodnete, která je pro vás ta pravá.

Peníze rychle a bezpečně

Existuje řada různých způsobů, jak si můžete rychle finančně přilepšit. Nezapomeňte prozkoumat všechny možnosti a vybrat si tu, která je pro vás vhodná. V závislosti na vašich potřebách může být jedna možnost lepší než druhá.

Jestliže potřebujete rychlou hotovost, zvažte účast v průzkumech, prodej věcí, které již nepotřebujete, nebo zastavení něčeho cenného. Pokud máte dobrou bonitu, můžete si vzít osobní půjčku. A pokud máte kreditní kartu, můžete získat hotovostní půjčku z bankomatu nebo v bance. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli možnost, nezapomeňte ji před rozhodnutím důkladně prozkoumat.

Podobné články

Back to top button