Internetové bankovnictví

Moje ING Bank Konto – přihlášení do internetového bankovnictví

ING banka nabízí možnosti investic a spoření

ING banka není běžnou bankou, která nabízí řadu různých služeb typu běžný účet, kartu, půjčky a tak podobně, ale jde pouze o banku, se kterou můžete investovat nebo peníze spořit. Nenajdete zde tedy běžné účty, půjčky, hypotéky nebo

Stěžejním produktem ING Bank je spořící účet, na kterém mají klienti výrazně lepší úrok než tomu bývá na účtech běžných a dokonce si z tohoto spořícího účtu můžete posílat libovolně peníze tam i zpět, podobně jako na běžném účtu. Obecně jsou tedy spořící účty poměrně ideálním místem, kam si zasílat peníze, ke kterým chcete mít okamžitě přístup a kde se úročí o něco lépe, než na účtu běžném.

Zásadní rozdíl v použití spořícího a běžného účtu je v tom, že spořící účet je určen pouze a jen pro bezhotovostní převody. Nejde tedy k němu například zařídit karty a platit s ní po internetu, vybírat nebo vkládat z bankomatu nebo na účet třeba vložit hotovost na pobočce. Všechny převody je potřeba dělat v internetovém bankovnictví ve formě klasických bankovních převodů.

ING Bank – základní informace
Oficiální webING.cz
Adresa sídlaČeskomoravská 2420/15, 190 00, Praha, Česká republika
Kód banky3500
BIC/SWIFTINGBCZPPXXX
Telefon800 159 159 (Pondělí až pátek 8:00 až 18:00)

Moje ING Konto – Vstup na účet a přihlášení

Přihlášení do internetového bankovnictví, kde máte k dispozici všechny přehledy, najdete přímo na oficiálním webu ING.cz. V pravém horním rohu stránky kliknete na tlačítko „Přihlásit“ a dostanete se na stránku, kam zadáte své uživatelské jméno a přihlásíte se zvoleným způsobem. K přihlášení můžete využít i tohoto tlačítka, kterým se šlo dostat na přihlašovací stránce ib.ing.cz, která je dnes přesměrovaná na ING Wholesale Banking.

Vzhledem k tomu, že ING nabízí jen několik málo produktů, které souvisí se spořením, tak je toto bankovnictví velmi jednoduché k použití, kdy oněch několik málo funkcí, které jsou potřeba, najdete velmi rychle.

ING Konto internetbanking založíte online bez návštěvy pobočky

ING je dala podobně jako modernější banky cestou snadného a rychlého založení účtu bez potřeby návštěvy pobočky. Vše zvládnete v klidu online, kdy je potřeba jen pár běžných ověření. K registraci potřebujete:

  • Občanský průkaz nebo cestovní pas
  • Další dokument ověřující vaši totožnost – řidičák, kartička pojištěnce, rodný list, kartička ZTP
  • Potvrzení o tom, že máte bankovní účet v ČR – například výpis z účtu

Tyto dokumenty je potřeba během registrace naskenovat nebo vyfotit tak, aby byly důležité údaje vidět, a zaslat na ING. Bankovní účet je také potřeba ověřit zasláním 1 Kč na účet s údaji, které během registrace zjistíte. Celá operace trvá přibližně čtvrt hodiny, což rozhodně ušetří spoustu času oproti návštěvě pobočky.

Osobní účet v ING Bank již nelze založit, protože v roce 2021 byla ING odkoupena Raiffeisen Bank CZ. Stávající účty budou převáděny pod RB nebo rušeny, viz informace v dalších odstavcích.

Osobní finance ING od roku 2021 spadají pod Raiffeisen Bank

ING prodala veškeré podíly v osobní sféře v České republice bance Raiffeisen Bank, nechala si jen korporátní účty. Všichni klienti se tedy během roku 2021 přesunou právě do této banky. O převod do Raiffeisen Bank je potřeba požádat a povolit předání údajů v rámci internetového bankovnictví ING.

Všechny převody by měly být provedeny čistě komunikací online nebo přes kurýra, není tedy třeba nikam chodit. Pokud přeci jen bude potřeba zajít na pobočku, tak k tomu budete vyzváni a týkat se to bude pravděpodobně jen klientů, kteří mají vyšší portfolio služeb a investovaných peněz.

Při překlopení účtu pod Raiffeisen Bank budou peníze převedeny na Chytrý účet, který je zdarma včetně jedné platební karty a výběrů z libovolného bankomatu zdarma. Převedeny budou i inkasa nebo trvalé příkazy. K tomu také dostanete přístupy k internetovému bankovnictví Raiffeisen Bank, stejně jako mobilního bankovnictví.

Co se týče investic do fondů, tak tam bude situace individuální podle toho, v jakých fondech máte investováno. Některé fondy budou pokračovat a bude možné do nich dále investovat, jiné bude možné jen držet nebo prodat. Převod fondů bude zdarma a poplatkové podmínky zůstanou zachovány tak, jak tomu bylo u ING.

Co když nechci z ING do Raiffeisen Bank přejít?

Pokud neuděláte nic a účty nebo fondy nepřevedete, zašle Raiffeisen Bank výpověď smlouvy a pošle peníze na vámi zvolený účet. Peníze si můžete také klidně ihned zaslat sami přes internetové bankovnictví ING kam chcete, a pak už se vlastně nemusíte o nic starat, jen vyprší smlouva a účet bude uzavřen.

Fondy je pak potřeba prodat v internetovém bankovnictví nebo převést jinam, ovšem s možnými poplatky.

Jaký je kód ING Bank?

3500

Je možné si v ING Bank založit konto?

Od roku 2021 toto možné není, protože ING Bank byla odkoupena Reiffeisenbank.

Co se stane s mým kontem a investicemi u ING Bank?

Konto i fondy můžete převést k Raiffeisenbank. Pokud o to zájem nemáte, můžete si konta vybrat a fondy prodat nebo převést jinam. Smlouvy klientů, kteří nepřevedou svá konta k Reiffeisenbank, budou postupně rušeny odstoupením od smlouvy.

Podobné články

Back to top button