Internetové bankovnictví

Equa Bank CZ Internetbanking – přihlášení do internetového bankovnictví

Od 14. 11. 2022 probíhá migrace bankovnictví. Návod k přechodu internetového bankovnictví Equa Bank do Raiffeisenbank najdete zde.

Níže necháváme článek v původní podobě, ale všichni klienti by dnes již měli být překlopeni do Raiffeisenbank. Článek je tak již historický a neberte na něj ohled.

Equa Banka je bezpoplatková banka pro snadné použití

Equa Bank je sice relativně mladá banka a v České republice funguje „jen“ od roku 2011, ale díky svému přístupu ke klientům, bezpoplatkovosti pro běžné použití a jednoduchosti použití je u Equa Banky spokojeno přes 400 000 klientů, a počet stále roste.

Ukazuje se, že bankovnictví prostě může a mělo by být pokud možno zcela zdarma, a to minimálně u zcela běžných operací, které se snadno vyřídí online. Pokud hledáte, kde mít běžný účet, kde si nastavíte trvalé příkazy, inkasa, odešlete peníze nebo se podíváte na přehledy a samozřejmě máte i kartu, a to vše zdarma, tak je Equa Bank skvělou volbou. Ne nadarmo se v posledních letech Equa Bank umístila nebo i vyhrála v oblastech hlavně běžného účtu bez podmínek s výběry po celém světě zdarma. Rozhodně tak nelze šlápnout vedle a můžete si být jisti, že vaše peníze i celé používání bankovnictví bude příjemné, pohodlné a pro běžné použití zcela zdarma.

Equa Bank – základní informace
Oficiální webequabank.cz
Adresa sídlaKarolinská 661/4, 186 00 Praha 8
Kód banky6100
BIC/SWIFTEQBKCZPP
Telefon222 010 222

Internetové bankovnictví Equa Bank

Moderní banky, ale vlastně i ty velmi tradiční a desítky let zaběhnuté, dnes již prostě musí nabízet možnost internetového bankovnictví. S masivním rozvojem technologií a dostupností internetu kdykoliv a kdekoliv je zbytečné jezdit na pobočky, vyplňovat formuláře nebo se bankovnictvím zabývat déle, než je nutné. To platí nejen u bank, ale třeba i u státních úřadů nebo čehokoliv jiného.

Asi tak není zase tak překvapivé, že Equa Bank je i na poli internetového bankovnictví na špičce našeho trhu a nabízí skvělé služby pro všechny, kteří chtějí vše zařídit z pohodlí domova nebo z chytrého telefonu, aniž by bylo potřeba někam chodit, a to 24 hodin denně odkudkoliv na světě.

Založení účtu a zřízení internetového bankovnictví u Equa Bank je navíc snadné, rychlé a za pár minut máte účet hotový i online z pohodlí domova, aniž byste museli někam chodit. Stačí 2 doklady totožnosti a již mít účet u některé z českých bank. Pokud účet u jiné banky nemáte, je potřeba navštívit některou z desítek poboček nebo si nechat přivézt smlouvu až domu kurýrem.

Pokud máte u Equa Banky další produkty, je používání internetového bankovnictví o to výhodnější. Takříkajíc pod jednou střechou a na jednom místě vidíte všechny přehledy, výpisy, informace, změny i smlouvy, aniž byste museli zakládat šanony nebo cokoliv podobného. Snadno ihned vidíte vše, co potřebujete, pohodlně si rozkliknete všechny informace, a to naprosto kdykoliv a kdekoliv.

Equa Banka – přihlásit do internetového bankovnictví

Přihlášení do internetového bankovnictví Equa Bank najdete přímo na oficiálním webu www.equabank.cz. V pravém horním rohu stránky kliknete na tlačítko „Přihlásit“, které vás zavede na přihlašovací stránku. Využít můžete také tlačítka níže, kterým se dostanete na stejnou přihlašovací stránku. Doporučujeme ale vždy raději využívat oficiálních odkazů na webu banky, což je vždy dobrá praxe a nejbezpečnější způsob, jak se do internetového bankovnictví přihlásit a nestát se obětí phishingu.

PŘIHLÁŠENÍ DO INTERNETOVÉHO BANKOVNICTVÍ EQUA BANK NAJDETE ZDE

Equa bank mobilní bankovnictví

Mobily jsou dnes spíše počítače, které si nosíme v kapse. Není zase tak překvapivé, že se i bankovnictví dnes už všech bank přesunulo z poboček na počítače, a z počítačů na mobily, kdy své bankovnictví, finance a cokoliv dalšího máme kdykoliv při ruce. Můžeme zadat platby, zkontrolovat výpisy nebo zařídit nové produkty na pár kliknutí přímo ze svého telefonu.

Jde o nepovinnou aplikaci, a pokud si s chytrým telefonem moc nerozumíte, tak mobilní appku nepotřebujete, ale jestli smartphone máte, vřele mobilní bankovnictví Equa Bank doporučujeme, protože opravdu usnadní práci a ušetří čas.

Aplikace pro mobilní bankovnictví Equa Bank již není dostupní ani na oficiálních prodejnách pro Android na Google Play a iOS (iPhone) na App Store.

Bezpečné přihlašování a potvrzování plateb přes mobilní aplikaci

Aplikace Equa Bank neslouží jen jako zjednodušení práce s financemi, ale jako další vrstva zabezpečení vašich peněz. Přes mobilní aplikaci totiž můžete potvrzovat přihlašování do bankovnictví nebo platby a další příkazy.

Přihlašování fungovalo kombinací jména, hesla a potvrzení z SMS. To je jednak trochu nešikové (přepisování kódů z SMS je pomalé), ale bohužel ani nijak zvlášť bezpečné, protože odchytit příchozí SMS není pro šikovné hackery zase taková překážka. Díky rozvoji technologií lze ale pro potvrzení přihlášení nebo zadání plateb nebo online placení kartou využít biometrických údajů, jmenovitě pak otiskem prstu, obličeje nebo zadáním bezpečnostního hesla.

V praxi to funguje tak, že pro přihlášení do internetového bankovnictví Equa Bank zadáte své přihlašovací jméno, a na mobilní aplikaci potvrdíte přihlášení třeba otiskem prstu (nebo jinou variantou, kterou si zvolíte). To trvá asi tak sekundu, není třeba čekat nebo přepisovat kódy, a navíc jde i o výrazně bezpečnější možnost potvrzení. Stejně tak to funguje u online plateb nebo zadání příkazů.

Potvrzení biometrickýmí údaji funguje přímo v aplikaci Equa Bank pro mobilní bankovnictví, takže není potřeba stahovat další aplikace, jako to mají jiné banky (třeba Komerční Banka má aplikace pro Mobilní banku a KB Klíč pro potvrzování).

Equa Bank běžný účet

Equa Bank nabízí vlastně všechny bankovní služby, které si lze představit, tedy půjčky, hypotéky, spoření, investice nebo pojištění, ale vlajkovou lodí Equa Bank je běžný účet, který se hodí opravdu každému, kdo prostě nechce za vedení bankovnictví platit. Zdarma jsou nejen naprosto běžné věci jako přijímání plateb, odesílání plateb (které je stále v některých českých bankách zpoplatněno u účtů zdarma), ale i veden í účtu ve více měnách nebo multiměnová karta.

Tyto služby nabízí běžný účet u Equa Banky zdarma a bez poplatků:

  • Vedení účtu v Kč i cizí měně
  • Špičková mobilní aplikace
  • Internetové bankovnictví
  • Vedení mezinárodní multiměnové karty
  • Výběry ze všech bankomatů po celé ČR
  • Výběry ze všech bankomatů po celém světě
  • Vklady v korunách prostřednictvím Equa bank bankomatů
  • Všechny příchozí i odchozí platby v Kč
  • Všechny příchozí a odchozí SEPA platby a Europlatby

Equa Bank pobočky

Pobočky a bankomaty najdete snadno přímo přes Google Mapy nebo Mapy.cz při vyhledání „Equa Bank“. Využít můžete také oficiálních stránek Equa Bank, kde si zadáte mapu buď poboček nebo bankomatů, a vyfiltrovat můžete také bankomaty s možností vkladu.

Sledujte Equa Bank na sociálních sítích

Často kladené otázky (FAQ)

Jaký je kód banky Equa Bank?

Kód Equa Bank je 6100

Jaký je kód BIC/SWIFT Equa Banky?

EQBKCZPP

Co je potřeba k založení účtu u Equa Bank online?

Potřeba jsou 2 doklady totožnosti a pro aktivační platbu již mít účet u některé české banky. Pokud žádný účet nemáte, je třeba zajít na pobočku Equa Bank nebo si nechat zaslat smlouvu kurýrem.

Podobné články

Back to top button