Internetové bankovnictví

George klíč – návod k přihlášení a aktivaci mobilní aplikace

Co je aplikace George Klíč od České spořitelny

George klíč od České spořitelny je mobilní aplikace, která zvyšuje bezpečnost vašich financí, které máte u České spořitelny. Pomocí George klíče se ověřují přihlášení do internetového bankovnictví George, převody, online platby kartou i další akce. V praxi to tedy vypadá tak, že třeba chcete kartou zaplatit na internetu. Před odesláním peněz vám ale na mobilu vyskočí oznámení (nebo si jen otevřete George klíč) a tuto platbu potvrdíte zadáním PINu, nebo ověřením biometrických údajů – otiskem prstu nebo rozpoznáním obličeje (Face ID).

I kdyby se tak dejme tomu někdo dostal k vaší platební kartě a pokusil se s ní zaplatit online, tak se mu to nepovede. Pro provedení platby je totiž ještě potřeba tuto transakci potvrdit právě přes aplikaci, kterou máte pouze na svém telefonu, plus by musel útočník znát váš PIN nebo by musel nějak projít přes zabezpečení biometrickými údaji (tedy otisk prstu nebo obličeje).

Celé ověřování je také mnohem rychlejší a pohodlnější než opisování kódů z SMS. Ověřit otisk prstu nebo obličeje trvá zhruba 2 sekundy, zatímco čekat na SMS a přepsat kód je rozhodně mnohem delší. Není také pro útočníky tak složité odchytit SMS jako prolomit ochranu přes aplikaci.

S aplikací také nemusíte řešit třeba různé kódy pro komunikaci s infolinkou. Aplikace ověřený hovor na infolinku rovnou zprostředkuje, a vy jen řešíte, co potřebujete.

Pokud tedy můžete, George klíč rozhodně používejte. I když jde o změnu, tak uvidíte, že jde o změnu velmi vítanou.

George klíč – instalace a odkazy ke stažení pro Android i iPhone

Aplikaci George klíč vyvíjí přímo Česká spořitelna a je dostupná zdarma pro telefony s operačními systémy Android a iOS, tedy v praxi jakýkoliv trošku modernější chytrý telefon. George klíč si stáhnete přímo z Google Play (Android) nebo App Store (iPhone a iPad). Odkazy najdete přímo na webu České spořitelny, nebo využijte odkazů níže:

George klíč pro Android stahujte z Google Play zde George klíč pro iPhone a iPad stahujte z App Store zde George klíč pro Huawei stahujte z App Gallery zde

Aplikaci stáhnete a nainstalujete standardním způsobem. George klíč nezabere moc místa, ale i tak doporučujeme pro stažení využít připojení k wi-fi, abyste nevypotřebovali zbytečně mobilní data. Samozřejmě pokud máte data neomezená, wi-fi nepotřebujete.

George klíč – návod jak aplikaci aktivovat a používat

Aktivace aplikace George klíč je velmi snadná a v zásadě je potřeba řídit se instrukcemi. I tak se ale podíváme, jak appku aktivovat, abyste jí mohli používat pro zvýšení bezpečnosti i pohodlí u České spořitelny:

Jak aktivovat aplikaci George klíč

Celkový čas: 3 minuty

 1. Nainstalujte aplikaci George klíč

  Aplikaci George klíč stáhněte na svůj telefon. K dispozici ze z Google Play pro AndroidApp Store pro iOS.

 2. Spusťte aplikaci George klíč

  Po spuštění aplikace klikněte na tlačítko „AKTIVOVAT“, čímž spustíte proces ověření.

 3. Povolte přístup k informacím o vašem telefonu

  Aby aplikace fungovala správně, potřebuje o vašem zařízení vědět nějaké informace. Jde například o informace, jestli telefon podporuje otisk prstu nebo Face ID. Povolte aplikaci přístup o informacích o vašem telefonu kliknutím na „POVOLIT“

 4. Zadejte své přihlašovací údaje

  Zadejte své uživatelské jméno (stejné, jakým se přihlašujete do účtu internetového bankovnictví George).

 5. Vyplňte datum narození

  Vyplňte den a měsíc narození

 6. Zadejte aktivační kód

  Kód získáte na pobočce nebo v libovolném bankomatu České spořitelny

 7. Zadejte kód z SMS

  Na telefon, který jste vyplnili ve smlouvě, přijde přes SMS kód. Vyplňte ho do aplikace

 8. Zvolte PIN

  Zvolte 6místný PIN (budete ho moci využívat k potvrzení, nebo bude potřeba při špatném ověření jinými způsoby) – v dalším kroku stejný PIN zadejte znovu

 9. Nastavte si ověření otiskem prstu nebo obličeje Face ID

  Tímto je aktivace hotova, ale můžete si nastavit ověření otiskem prstu nebo rozpoznáním obličeje (Face ID). Podle zvolené metody pak vše potvrzujete biometrickými údaji nebo zvoleným PIN kódem.

Nyní přes aplikaci potvrzujete platby, přihlášení do internetového bankovnictví a další akce. Na to, jak třeba přihlášení do internetového bankovnictví vypadá, se můžete podívat přímo v oficiálním videu:

Kde najdu uživatelské jméno pro George klíč?

Jde o stejné jméno, jakým se přihlašujete do internetového bankovnictví. Nemusíte se tak brodit smlouvami a hledat své klientské číslo, ale zvolíte si takové jméno, které vám vyhovuje a které si dobře zapamatujete.

Může jít v zásadě o libovolnou kombinaci písmen a znaků, ale zvolit si můžete i jméno ve formátu e-mailové adresy, který je pro potřeby přihlašování do internetového bankovnictví velmi pohodlný a v zásadě se nejde splést nebo toto jméno zapomenout. Samozřejmě si můžete zvolit i své jméno, přezdívku nebo v zásadě cokoliv dalšího, samozřejmě platí, že toto uživatelské jméno nesmí nikdo další již mít. Proto je vhodná právě e-mailová adresa, protože ta je určitě pouze vaše.

Přechod aplikace George klíč na nový telefon

Pokud chcete George klíč aktivovat na jiném zařízení, v zásadě postupujete podle instrukcí k první aktivaci, viz minulý nadpis.

Během procesu je potřeba ověřit nový telefon zasláním bezplatné předvyplněné SMS, což je jen jeden krok v aktivaci na novém telefonu. SMS nijak neměňte a jen ji odešlete přesně tak, jak je. Namísto tohoto odesílání SMS můžete využít také potvrzení přes již aktivovaný George klíč na jiném telefonu.

Kromě tohoto kroku je vše stejné jako v případě první aktivace a využijete ho tedy například, i když přijdete o PIN kód nebo prostě potřebujete aplikaci znovu zprovoznit. Potřeba je jen získat aktivační kód na pobočce nebo bankomatu České spořitelny.

Tímto způsobem můžete George klíč aktivovat i na více zařízení současně, ale nedoporučujeme to, protože by šlo o bezpečnostní riziko. Aplikaci mějte přístupnou pouze na jednom telefonu, pokud k tomu nemáte opravdu velmi dobrý důvod (například máte společný účet a platby musíte mít možnost potvrzovat ve více lidech).

Často kladené otázky (FAQ)

❓Kde získám aktivační kód pro George klíč?

Aktivační kód získáte na libovolné pobočce nebo u bankomatu České spořitelny. U bankomatu je potřeba vložit kartu, zadat k ní PIN jako při klasickém výběru, a pak si z menu vyžádat aktivační kód.

❓Mohu mít aplikaci George klíč na více telefonech?

Ano, ale pokud k tomu nemáte velmi dobrý důvod, nedoporučujeme to. Vždy by šlo o bezpečnostní riziko, kdy by útočník měl více možností, které zařízení by mohl prolomit.

❓Je povinné používat aplikaci George klíč?

Není, stále je možné využívat potvrzení opsáním kódu z SMS, ovšem její použití je silně doporučováno hlavně z hlediska bezpečnosti. Potvrzování čehokoliv přes SMS je dnes již velmi zastaralá metoda, kterou útočníci prolomí poměrně snadno. Naopak ověření otiskem prstu nebo rozpoznáním obličeje je pokročilá metoda dvoufaktorového ověření.

❓Je možné George klíč používat, i když nejsem online?

Ano, je to možné. U přihlášení nebo odeslání platby vyberte možnost „Mám telefon bez připojení k internetu“. V samotné aplikaci George klíč pak vyberte, co chcete potvrzovat a řiďte se instrukcemi. Bude potřeba zadat speciální vygenerované kódy nebo ofocovat QR kódy z obrazovky.

Podobné články

Back to top button